Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3905 miejsce

Perkusista Scorpions skazany na miesiąc pozbawienia wolności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Perkusista Scorpions został skazany na miesiąc więzienia. Karę odbywa już od 3 kwietnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. James Kottak dał się poznać od gorszej strony na lotnisku w Dubaju. Awanturował się tam po pijanemu, lżył islam i eksponował goliznę.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:James_Kottak.jpg / Fot. José Goulão/CC BY-SA 2.0James Kottak (51), amerykański rock`n`rollowy wyjadacz zasilający sekcję rytmiczną niemieckiej grupy Scorpions sprawił sensację. Już od 3 kwietnia odbywa karę więzienia za wybryki jakich dopuścił się na lotnisku w Dubaju. Owego dnia podróżował tranzytem do Bahrajnu, gdzie miał stawić się do pracy, czyli wystąpić na koncercie Scorpions. Podczas lotu z Moskwy wypił zaledwie pięć kieliszków wina. Przynajmniej tak oświadczył Kottak.

Bębniarz przyznał, że w wyniku pomyłki trafił wraz ze swoim przyjacielem do hali tranzytowej. Zapoczątkowało to erupcję gniewu. Jednakże Zjednoczone Emiraty Arabskie nie okazały zrozumienia dla rock`n`rollowej filozofii życia jaką uzewnętrzniali goście. Pośród miotanych swobodnie przekleństw zapadły w tubylczą pamięć słowa o "niewykształconych muzułmanach." Rozhulani podróżnicy zaprezentowali na dodatek czytelny na całym świecie gest z ostentacyjnie sterczącym środkowym palcem zaciśniętej pięści. Policjanci ZEA skrupulatnie odnotowali też popisy ekshibicjonistyczne. James Kottak okazywał bez skrępowania wrażliwe partie swojego ciała ze szczególnym wskazaniem na pośladki. Zachęcał postronne osoby, aby dotykały okolice w których plecy tracą swoją szlachetną nazwę. Policjanci nadmienili, że Amerykanin na chwilę przed obrażeniem islamu powiedział: "Co tak okropnie śmierdzi?"

S.O, 27-letni pracownik punktu obsługi klienta na lotnisku w Dubaju obserwował zachowanie członka Scorpions: "Kiedy zobaczył pakistańskich i afgańskich pasażerów, zakrył nos i powiedział, że nie ma sposobu, aby podróżował wspólnie z nimi." Kottak nieustannie przeklinał i jak dodaje S.O: "Nie mówił niczego w stosunku do konkretnej osoby, tylko wypowiadał się ogólnie. Był bardzo zdenerwowany w tym czasie i mówił bardzo głośno." Inny ze świadków, A.B. 25-letnia Jordanka, agentka passenger services mówi, że Kottak podszedł do niej: "Krzyczał o "nie wykształconych muzułmanach", a następnie wszedł do biura szefa i pokazał środkowy palec przy pasażerach."

Perkusista Kottak nie przyznał się do obrazy islamu, ani do obraźliwej gestykulacji: "Nie pamiętam, abym wypowiedział te słowa. Nie pokazałem mojego środkowego palca (...) Nie ma mowy, żebym mógł powiedzieć coś takiego o muzułmanach, bez względu czy jestem pijany, czy nie. Zapytany o przyczyny dla których obnażał się publicznie, oświadczył: "To nie jest prawda - po prostu podniosłem koszulkę do góry, aby pokazać tatuaż na plecach"; drummer określił to jako "spontaniczny akt". Nie zaprzeczył, że spożywał alkohol w miejscu publicznym: "Przyznaję się do picia alkoholu, ale odmawiam przyznania się do tamtych dwóch zarzutów, nie zrobiłem tego." Adwokat rockmana usiłował wykazać, że jego klient jest niewinny, zaś świadkowie uwikłali siebie i innych w nieporozumienie. "Ich zeznania są sprzeczne, wysoki sądzie" - powiedział Hamid Al Khazraji. Przewina konsumowania alkoholów została oszacowana na 2000 dirhamów (ok. 550 dolarów, czyli nieco ponad 1500 PLN). Miesięczna kara więzienia kończy się już na dniach i James Kottak zostanie deportowany z Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Niemiecki zespół Scorpions to dinozaury ciężkiego grania. Na rockowej scenie zaistnieli w 1965r. Zasłynęli ustanawiając swoisty kanon heavyrockowej ballady, m.in. "Still Loving You", "When the Smoke Is Going Down", "Still Loving You" czy song będący symbolem przemian i znakiem czasu upadającego systemu totalitarnego w Europie Wschodniej, czyli "Wind Of Change." W 2003r. w składzie zespołu pojawiło się polskie nazwisko. Na gitarze basowej gra Paweł Mąciwoda.źródło: The National

(Paweł Jankowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.