Facebook Google+ Twitter

Personal Branding... a mowa ciała

Czy naprawdę można zmienić mowę ciała... patrząc na aktorów, wszyscy mogą próbować, ale nie wszyscy dostaną Oskara.

Czy naprawdę można zmienić mowę ciała... Patrząc na aktorów, wszyscy mogą próbować, ale nie wszyscy dostaną Oskara.

Najbardziej transparentnym elementem mowy ciała jest twarz. Psycholog Paul Ekman, który całe swoje życie naukowe poświęcił pracy mięśni twarzy, wyodrębnił i skatalogował prawie 3 tysiące mimicznych sposobów okazywania emocji. Udowodnił też, że można się ich nauczyć. Empirycznie pokazał, że odpowiedni trening pozwala, nie tylko nauczyć się okazywać na zawołanie odpowiednie emocje ale co ważniejsze, można zapanować na tzw. mikromimiką.

Czy top managerowi czy też politykowi jest potrzebna nauka mowy ciała - nie. Jak pokazuje przykład kilku znanych polityków, większość takich szkoleń zrobiła im krzywdę. Utracili to co mieli w sobie naturalne, na rzecz czegoś co ich rozprasza.

Czy top managerowi czy też politykowi są potrzebne warsztaty z mowy ciała - tak. Czasami wystarczy drobna zmiana, sekundowe opóźnienie uśmiechu, podkreślenie ruchu ręki aby ze sprawnego rzemieślnika stał się wyróżniającym liderem. Zachowując naturalność, podkreślić silne strony...

Po co... ponieważ czasami np. nasz nawyk z dzieciństwa kurczenia ramion, do dzisiaj inni czytają jako niepewność. Nasze przyzwyczajenie z boiska, w życiu publicznym staje się nerwowym ruchem głowy.

A czy jest istotne, w którym miejscu do zdjęcia staje zwycięzca?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.