Facebook Google+ Twitter

Personel kutnowskiego szpitala żąda głowy dyrektora

Nie milkną echa zwolnień i cięć wynagrodzeń pracowników kutnowskiego SP ZOZ. Związki zawodowe poinformowały, że chcą otrzymać na święta prezent. Jaki? Dymisję dyrektora placówki, Tomasza Kłosińskiego. W szpitalu słychać także narzekania na kutnowską starostę, Dorotę Dąbrowską.

Dyrektor kutnowskiego SP ZOZ, Tomasz Kłosiński. / Fot. Piotr Panfil Pracownicy kutnowskiego SP ZOZ chcą, aby dyrektor kutnowskiego szpitala zrezygnował z pełnionej funkcji. Wszystko za sprawą zwolnień. Co miesiąc w ZOZ pracę ma tracić 29 osób. Pozostali będą mniej zarabiali.

- Pan dyrektor zachowuje się, jak krwiopijca i krwiożerca, który chce nas upokorzyć - mówi Agnieszka Kowalska, przewodnicząca związków zawodowych pielęgniarek i położnych. Personel chce, by starosta kutnowska, Dorota Dąbrowska zwolniła Tomasza Kłosińskiego. - Nasze starostwo urządza walki polityczne naszym kosztem - krzyczy Barbara Rutowicz ze związków zawodowych.

W szpitalu, w głównym holu wywieszone zostały plakaty, na których znajdują się wierszyki z żądaniem, by dyrektor opuścił zajmowane stanowisko. Zarzucają także władzom powiatu, że nic w tym kierunku nie robią. - Pan dyrektor, gdyby miał trochę honoru to już by jutro do pracy nie przyszedł - twierdzi przewodnicząca szpitalnej Solidarności, Barbara Mordzak. - Jesteśmy straszeni, że za nas się dyrektor weźmie - dodaje przewodnicząca.

Tabliczka na drzwiach wejściowych do gabinetu dyrektora kutnowskiego szpitala, Tomasza Kłosińskiego. / Fot. Piotr PanfilZwiązki zawodowe nie chcą się poddać, a dyrektor zapowiedział, że nie zamierza odejść i dalej będzie zwalniał. Dodał, że odejdzie, jeśli starostwo powiatowe podejmie decyzję o jego zwolnieniu. - My jesteśmy gotowi prowadzić akcję protestacyjną bezterminowo - dodaje Barbara Mordzak.

Związki zawodowe zapowiadają, że zjawią się na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu ponieważ radni, a także starosta nie kwapią się do podjęcia rozmów.

O konflikcie w kutnowskim szpitalu będziemy informowali na stronach Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.