Facebook Google+ Twitter

Personel medyczny z kutnowskiego szpitala dostał podwyżki

W kutnowskim szpitalu ostatnimi dniami było bardzo gorąco. Przypomnijmy, iż lekarze dostali tysiąc złotych podwyżki, a pielęgniarki - po 250 zł. Pozostali pracownicy poczuli się niedocenieni i rozpoczęli protest. W końcu doszło do porozumienia.

Barbara Rutowicz wywalczyła podwyżki dla pozostałego personelu. / Fot. Piotr Panfil W kutnowskiej placówce, przy ulicy Kościuszki 52, zażegnano kryzys. Porozumienie dyrekcji szpitala z lekarzami i pielęgniarkami zmobilizowało jednak pozostałe grupy zawodowe (m.in. analityków medycznych i pracowników technicznych) pracujące w szpitalu. Ci, którzy nie dostali podwyżek, rozpoczęli protest. Po dwóch dniach protestu, dyrektor Stelmach postanowił przyznać im od 130 do 250 zł brutto podwyżki; od stycznia do końca czerwca.

- Nie mogliśmy pozostałym dać więcej niż pielęgniarkom – stwierdza Romuald Stelmach, dyrektor SP ZOZ w Kutnie. – I tak poszliśmy na duże ustępstwa.
- Dobry ojciec dzieli pięć cukierków na pięcioro dzieci po jednym, a nie daje wszystkich jednemu albo dwóm, a reszta patrzy i się oblizuje - mówiła podczas protestu dyrektorowi Stelmachowi Barbara Mordzak, przewodnicząca związków zawodowych pielęgniarek.

Czy pod koniec czerwca, po wygaśnięciu umów, szpital czeka kolejna fala strajków? Mieszkańcy Kutna mogą tylko mieć nadzieję, że płacowy konflikt w szpitalu nie odbije się na pacjentach.

Warto przeczytać:
Dyrektor kutnowskiego szpitala porozumiał sie z lekarzami
Kutno: kiedy skończy się koszmar pacjentów?
Co się dzieje w kutnowskim szpitalu?
Dyrektor kutnowskiego szpitala odwołany!
Kutno: Oddział Intensywnej Opieki Medycznej rusza pełną parą

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za temat, ciekawe czy te protesty służby zdrowia się kiedyś skończą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.