Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18177 miejsce

"Perspektywa", Nagroda im. Janusza Morgensterna dla Katarzyny Jungowskiej za film "Piąte: Nie odchodź"

Katarzyna Jungowska została doceniona za film "Piąte: Nie odchodź" opowiadający o skomplikowanych relacjach ojca i nastoletniej córki.

 / Fot. youtube/print screenKatarzyna Jungowska, Nagrodę im. Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa" dla debiutujących reżyserów odebrała 17 listopada w warszawskim kinie Kultura. Krystyna Morgenstern, gratulowała laureatce, że w swoim filmie we wzruszający sposób opowiedziała o uczuciach.

"Piąte: Nie odchodź" to opowieść o relacjach ojca i nastoletniej córki. 15 - letnia Roma (Michalina Olszańska) musi uporać się ze stratą matki. Mimo że ma kochającą babcie i zapracowanego ojca, nosi w sobie ból, który miesza się z młodzieńczym buntem. Dziewczyna ucieka w świat tańca, tęskniąc zarazem za zainteresowaniem ojca (Łukasz Simlat) - donosi tvn24.pl za PAP.

Zobacz także: Steven Spielberg, Tom Hanks i pół tysiąca statystów we Wrocławiu. Kręcą sceny do "St. James Place"

Katarzyna Jungowska, córka aktorki Grażyny Szapołowskiej, po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie studiowała w szkole biznesu, postanowiła pójść w ślady matki. Aktorstwa uczyła się w prywatnej szkole, wystąpiła w serialach i wyreżyserowała kilka odcinków serialu "Linia życia".

W jej najnowszych filmie "Piąte: Nie odchodź" obok Olszańskiej i Simlata wystąpili także Grażyna Szapołowska i Daniel Olbrychski.

W kapitule, która przyznała nagrodę zasiedli: Krystyna Morgenstern, Jacek Bromski, Juliusz Machulski, Michał Kwieciński, Andrzej Kotkowski i Grażyna Torbicka.

Nagroda "Perspektywa" za "najbardziej obiecujący debiut dla reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość" przyznawana jest od 2012 roku. Fundatorem Nagrody jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Oficjalny zwiastun filmu "Piąte: Nie odchodź":


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla Pani Katarzyny Jungowskiej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.