Facebook Google+ Twitter

Peszkomania w Ełku. Niebawem koncert-spektakl Marii Peszek

Laureatka prestiżowych nagród, Maria Peszek, 4 listopada pojawi się w Ełku ze spektaklem muzycznym opartym na debiutanckiej płycie „Miasto mania”. Widowisko to nie lada gratka dla ełczan - kawałek wielkiej sztuki w najlepszym wydaniu.

Maria Peszek wystąpi w Ełku. | Fot. AKPA.Koncert-spektakl, który już za tydzień będziemy mieli okazję zobaczyć na scenie Ełckiego Centrum Kultury jest przedłużeniem głośnego albumu „Miasto mania” oraz abstrakcyjnego widowiska będącego „teledyskiem na żywo” zrealizowanym w warszawskiej Fabryce Trzciny.

Album, którym w 2005 roku zadebiutowała córka słynnego Jana Peszka, to niesamowity przekaz emocjonalny, który wciąga i porusza. Dzieje się tak zapewne za sprawą intrygującego głosu Marysi, a także muzyki, którą stworzyli wspólnie Wojciech Waglewski, lider legendarnego VooVoo, z synami Fiszem i Emade. Wyraźnie słychać osobisty wkład każdego z muzyków. To, co powstało, nie daje się zamknąć w granicach jazzu, popu, nowego brzmienia czy muzyki elektronicznej. Całości dopełniają oryginalne teksty autorstwa Marii Peszek, Piotra Lachmanna i Olgi Tokarczuk, którzy za sprawą „wulgaryzmu magicznego”, jak ujęła ten nowy styl liryki sama wokalistka, opisują zdarzenia dziejące się w polskich miastach. Obawy może budzić jedynie zbyt dobra znajomość płyty, osłuchanie się z nią. Jednak Maria Peszek nie zamierza serwować widzom-słuchaczom nudy i rutyny. Zapowiada niespodzianki...

W trasie wokalistce towarzyszy czterech sprawdzonych muzyków - Michał Fox Król (instrumenty klawiszowe), Wojtek Traczyk (kontrabas), Mariusz Wróblewski (gitara) oraz Marcin Ułanowski (perkusja). Razem wprowadzą publiczność w atmosferę miasta. Miasta w nieco innym wydaniu, niż znane nam do tej pory próby jego interpretacji podejmowane przez podwórkowych raperów z szarych blokowisk. Czy „Miasto mania” to tylko Warszawa? O tym przekonają się ełczanie podczas sobotniej uczty muzycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.