Facebook Google+ Twitter

Pete Doherty i Ghostpoet wystąpią w angielskim Bedford

Wielka gratka dla fanów nu-rocka i nu-hiphopu. Dwie wielkie gwiazdy odwiedzą angielskie Bedford, dając koncerty w klubie Esquires. Więc jeśli mieszkasz niedaleko, nie przegap tej okazji!

Pete Doherty, Fot. Wikimedia Commons, http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Petedoherty.jpg / Fot. Wikimedia CommonsPete Doherty to brytyjski muzyk rockowy, znany głównie z zespołu The Libertines, w którym był gitarzystą i wokalistą. Po rozpadzie grupy założył zespół Babyshambles. Z zespołem The Libertines nagrał dwa albumy: Up the Bracket (2002) oraz The Libertines (2004). Po rozpadzie The Libertines Carl Barat założył zespół Dirty Pretty Things, a Doherty założył grupę Babyshambles. W 2008 Pete Doherty z powodu swojego uzależnienia został skazany na 14 tygodni więzienia. Po 29 dniach został zwolniony warunkowo, gdyż testy wykazały, że nie zażywał narkotyków. W 2009 roku Pete wydał swój pierwszy solowy album zatytułowany "Grace/Wastelands", obfitujący w singiel "Last Of The English Roses". Doherty to też malarz. W 2007 roku jego obrazy z serii Bloodworks zostały wystawione w galerii Bankrobber w Londynie.
Babyshambles mieli zagrać w 2007 roku w Warszawie, jednak koncert odwołano. Ponownie Doherty solo miał wystąpić w Polsce w 2010 w Amfiteatrze na Bemowie, ale występ ten również został odwołany. Nie było jasnych powodów kancelacji. Oświadczenie głosiło, że show odwołano niezależnie od organizatora. Teraz, miejmy nadzieję, nie odwoła on koncertu w Bedford...
Ghostpoet, Fot. Wikimedia Commons, http://en.wikipedia.org/wiki/File:GhostPoet_live_at_Musica_Festival_2011,_Sydney,_Australia.jpg / Fot. WikimediaNatomiast Ghostpoet to angielski raper wykonujący hip hop w charakterystycznym, alternatywnym stylu. Minimalistyczne bity i ciepły, miejscami soulowy wokal przywołujące natychmiastowe skojarzenia z Trickim i jego albumami z połowy lat 90-tych spowodowały, że Ghostpoet bez wątpienia zasłużył sobie na miano jednego z najciekawszych odkryć. Łącząc w swojej muzyce wpływy grime, hip-hopu i uk-garage, Obaro Ejimiwe (bo tak się naprawdę nazywa) nawiązuje swoim stylem do największych MC brytyjskiego hip-hopu, takich jak Roots Manuva. Ghostpoet wystąpił m.in. na tak prestiżowych festiwalach jak Glastonbury, Latitude, Secret Garden Party czy Bestival. W 2011 roku był nominowany do słynnej Mercury Prize, jednak przegrał rywalizację z samą PJ Harvey.

Materiał opracowany m.in. na podstawie Wikipedii artystów.

Bilety na Doherty'ego są wysprzedane, ale żeby zobaczyć Ghostpoetę, patrz: http://www.seetickets.com/event/ghostpoet/bedford-esquires/702530

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.