Facebook Google+ Twitter

Petelicki ma rację!

Za kompromitację Polski wobec sojuszników odpowiada Klich - tak twierdzi Generał Petelicki. Ja tez tak twierdzę!

 / Fot. Fot. Maciej Jeziorek/Polskapresse)Uważam Generała Petelickiego za jednego z najlepszych dowódców jakich kiedykolwiek miał nasz kraj. Dla wielu ludzi Sławomir Petelicki jest i będzie niedoścignionym wzorem.
Człowiek o niesłychanej charyzmie, wszechstronnie wyszkolony. Brał udział w wielu niebezpiecznych misjach. Twórca i dwukrotny dowódca jednej z najlepszych jednostek w świecie czyli GROM-u.

Poważają go oficerowie jednostek specjalnych z całego świata, nie tylko jako żołnierza ale jako eksperta! Zastanawiam się dlaczego w naszym kraju tacy ludzie jak gen. Petelicki są lekceważeni przez polityków, dlaczego premier Tusk nie wyciągną wniosków z katastrof, które zdarzyły się podczas jego rządów. Jak to możliwe, że szefem MON jest psychiatra?

Zgadzam się z Generałem Sławomirem Petelickim – Klich powinien zostać postawiony przed sąd!
Moim zdaniem jako minister obrony po katastrofie „CASY” nie wyciągnął wniosków i dopuścił się zaniedbań. Petelicki przedstawiał swoją opinię na temat wypadku CASY, ale pan Klich miał to gdzieś… Jakie były konsekwencje wiemy wszyscy- to 10 kwietnia 2010 r.

Jest mi tym bardziej przykro, bowiem w katastrofie pod Smoleńskiem stracił życie mój były dowódca Generał Bronisław Kwiatkowski. Dlaczego dzieję się tak - że szef MON , który powinien ponieść poważne konsekwencje nadal twardo siedzi na ministerialnym stołku. W każdym innym kraju zostałby natychmiast zdymisjonowany. Przez zaniedbania między innymi w MON doszło do śmierci wielu ludzi, w tym wielu wspaniałych oficerów i dowódców nie mówiąc o najważniejszych osobach w państwie!

Generał Petelicki ma rację, że przez takich ludzi jak Bogdan Klich tracimy wiarygodność w NATO. Wojsko Polskie staje się pośmiewiskiem a to, co się stało za panowania Klicha świadczy o wielkiej nieudolności! Przykład generała Skrzypczaka, który odszedł na emeryturę, choć mógł nadal być Dowódcą Wojsk Lądowych, jednak generał Skrzypczak nie wytrzymał i powiedział co leżało mu na sercu. Powiedział to co dla polityków było kompromitujące.

Generał Wójcik były dowódca spadochroniarzy z Krakowa– "były" bo bronił swoich żołnierzy! Sprawa Nangar Khel to kolejny wstydliwy epizod w naszej armii, tyle tylko, że za ten "smród" odpowiedzialny jest Macierewicz i Ziobro! Jak potraktowano żołnierzy, których wysłano na wojnę -wiadomo! Zhańbiono nie tylko mundur żołnierza ale i honor wielu!
Najlepiej wyszkolonych żołnierzy potraktowano jak szmaty! Teraz się okazuje, że tak naprawdę nie ma dowodów na ich winę! Jednak trzeba pamiętać, że do czasu uniewinnienia żołnierzy, w Afganistanie będzie trwał syndrom Nangar Khel.

No ale Pan Klich nadal twierdzi, że wszystko gra jak nastrojona gitara. Prawda jest inna!
Prawda jest taka, że Klich powinien odejść! Nie przesadzę , że powinien zostać postawiony przed trybunał Stanu!!! Prawdę usłyszeliśmy od generałów Petelickiego i Skrzypczaka!
Szkoda tylko, że premier Tusk jest odporny na sugestie i dobre rady.

Siła i Honor panie generale Petelicki! Dobrze, że jeszcze są tacy ludzie jak Pan bo innym honoru brak!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

kucharz kucharczyk
  • kucharz kucharczyk
  • 21.12.2010 20:05

Swieta racja. a na dodatek minister oklamuje w sprawie emerytur. Starszy szeregowy nie ma szans dosłuzyc 15 lat, bo po 12 go wyrzucaja choc jest swietnie wyszkolony,doswiadczony w wielu misjacha Tylko ze tam ma 'gorze liczy sie sztuka nie jakos. Szkoda mi tych chlopakow co odchodza do cywila i szkoda ze w naszym panstwie tych szeregowych traktuje sie jak szmaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzisław Ryszard Mac
  • Zdzisław Ryszard Mac
  • 21.12.2010 16:06

Rączka rączkę myje. Mam na myśli mycie rączek po katastrofie smoleńskiej przez Tuska Donalda - premiera i Klicha Bogdana - ministra. Akcję "czyste ręce" zapoczątkował były minister sprawiedliwości - Cimoszewicz Włodzimierz.
Akcja "czyste ręce" wśród "polytyków" jest gwarancją, że choroby charakterystyczne dla poszczególnych partii nie zostaną przeniesione na inne. Np. wirus "kasiora do wora" ma zupełnie inną postać w PSL, inną w PO, a zupełnie inną w SLD. W PiS nie występuje ponieważ PiS - owi wora przy "okrągłym stole" nie przydzielono.
Sławomir Petelicki do grona skazanego na ciągłe mycie rąk nie należy. Dlatego nie musi się z nim kolegować Tusk Donald.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minister ponosi POLITYCZNĄ odpowiedzialność za WSZYSTKO co dzieje się w jego resorcie, w tym wypadku także w siłach zbrojnych, a więc i w lotnictwie. Lot, czy był wojskowy czy cywilny, był organizowany ostatecznie przez siły powietrzne, w skład których wchodzi dziś już mało warty niestety spec-pułk. W każdym cywilizowanym kraju za coś takiego poleciałyby polityczne głowy. U nas do tej pory nikomu nawet premii za to nie obcięli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu. Dymisja bez odpowiedzialności? - każdy tak chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klich, mając odrobinę honoru, powinien sam podać się do dymisji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem za, a właściwie nawet nie przeciw. I ciągle zadaję sobie pytanie,jak była możliwa aż taka deprecjacja wartości polskich sił zbrojnych? Służyłem na okrętach Marynarki Wojennej - czy koś jeszcze pamięta, że była i jest jeszcze taka formacja? A może należało wzorem generalicji rosyjskiej dać wyraźny sygnał: ręce precz od armii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.