Facebook Google+ Twitter

Peter Gabriel wystąpi w Oświęcimiu

Były lider zespołu Genesis będzie gwiazdą tegorocznej edycji Life Festival, która odbędzie się między 10 a 13 maja.

 / Fot. Marcela (talk)/CC 3.0Oficjalna strona festiwalu nie potwierdza jeszcze udziału Gabriela w imprezie. Informację wyjawił jednak sam artysta - w marcowym wydaniu wideo-newslettera, opublikowanym na stronie internetowej petergabriel.com. "Zagramy w Birkenau, niedaleko Auschwitz - największego nazistowskiego obozu śmierci. Grałem w Polsce tylko raz, w Poznaniu. (30 maja 2003 r. - przyp. red.) Tamten występ był wspaniały. Będzie to emocjonujący koncert przez wzgląd na historię tego miejsca" - powiedział muzyk.

Tegoroczna, trzecia edycja Life Festival w Oświęcimiu odbędzie się między 10 a 13 maja. Koncerty odbywać będą się na Starym Rynku i na stadionie MOSiR. Właśnie stadion będzie areną występu Gabriela, który zagra dla oświęcimskiej publiczności ostatniego dnia festiwalu.

Peter Gabriel zasłynął jako frontman legendy progresywnego rocka, Genesis. Występował w tym zespole od 1967 do 1975 roku. Dwa lata później rozpoczął karierę solową albumem pt. "Peter Gabriel". Ma na koncie trzynaście studyjnych albumów, w tym cztery ścieżki dźwiękowe do filmów. Ostatnim wydawnictwem Gabriela jak dotąd jest płyta "New Blood" z 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.