Facebook Google+ Twitter

Peter Greenaway wystąpi w Krakowie

13 października o godz. 21 plac Wszystkich Świętych zamieni się w wielkie multimedialne widowisko. Peter Greenaway z DJ Radarem będzie miksował obraz z muzyką, tworząc oryginalny film w czasie rzeczywistym.

Peter Greenaway brytyjski reżyser, malarz, kompozytor przyjeżdża do Krakowa na premierę swojego nowego filmu, który powstał w koprodukcji polsko-angielsko-holendersko-kanadyjskiej, a część kadrów powstała we Wrocławiu.

- Przy okazji tego wydarzenia propozycja krakowskiego magistratu wydała się interesująca dla reżysera i obok premiery filmu poprowadzi swój performance - mówi inicjatorka zaproszenia do Krakowa Izabela Helbin, dyrektor biura promocji Urzędu Miasta. - A miasto zyska szanse na zmianę wizerunku - dodała.

Kraków jest trzecim miastem po Amsterdamie i Gdyni gdzie zaprezentuje swój specjalny projekt audiowizualny. Każdy z projektów jest inny i - jak do tej pory - każdy był dużym sukcesem.

Wieczorne widowisko multimedialne będzie prowadzone przez Petera Greenawaya, który stanie na podeście, by publiczność mogła zaobserwować, jak miksuje obrazy i sceny z filmów. Reżyserowi będzie towarzyszył DJ Radar odpowiedzialny za podkład muzyczny. Widzowie będą oglądać wszystkie efekty na trzech rozstawionych ekranach diodowych o wymiarach 6 m na 3 m. Pokaz ma potrwać ok. 50 min., a organizatorzy liczą, że pokaz obejrzy ok. 4 tys. widzów.

Jak po informował na konferencji prasowej dyrektor krakowskiego biura festiwalowego Rafał Orlicki, kierowcy w dniu imprezy mogą liczyć na znaczne utrudnienia w ruchu na odcinku przy placu Wszystkich Świętych w godz. od 17 do 22.

Plakat / Fot. Krakowskie Biuro FestiwaloweTakże 13 października w Krakowie odbędzie się uroczysta premiera najnowszego filmu Petera Greenawaya pt. „Nightwatching”. To ironiczny, kostiumowy dramat sensacyjny, opowiadający o życiu Rembrandta, o jego kobietach, oraz o zagadce strasznego morderstwa, do rozwiązania której klucz stanowi obraz - Straż Nocna, który przyniósł artyście nieśmiertelną sławę, ale zrujnował życie. W filmie zagrali m.in. polscy aktorzy: Agata Buzek, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn, Maciej Zakościelny, Maciej Marczewski, Alicja Borkowska oraz Magda Smolara. Film wejdzie do kin 2 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.