86438 miejsce

Peter Prevc wygrał w Kulm. Kamil Stoch wciąż liderem Pucharu Świata

Peter Prevc został zwycięzcą konkursu lotów narciarskich, który odbył się w Kulm. Kamil Stoch zajął dziewiąte miejsce, ale mimo tego wciąż jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata.

/ Fot. EPA/ERWIN SCHERIAUNajlepszy w pierwszej serii był Simon Ammann. Popularny "Harry Potter" wylądował na 195 metrze. Drugi w klasyfikacji Peter Prevc oddał skok na odległość 186 metrów, podobnie jak trzeci Gregor Schlierenzauer. Warto też odnotować, że świetnie w pierwszej serii poradzili sobie Czesi. Jakub Janda i Jan Matura wylądowali tuż za podium, a do drugiej serii zakwalifikował się również Lukas Hlava.

Do finałowej serii dostało się czterech Polaków. Szczęścia zabrakło tylko Dawidowi Kubackiego, któremu skok na 169 metrów dał 33. miejsce. Niewiele lepiej spisali się Kamil Stoch, Piotr Żyła i Jan Ziobro, ale w ich przypadku skok na odległość około 171 metrów gwarantował występ w drugiej serii. Klemens Murańka wylądował na 177 metrze, a najlepszy z Polaków Maciej Kot dzięki lądowaniu na 181 metrze zajął 7. miejsce.

W drugiej odsłonie konkursu lotów w Kulm emocje sięgnęły zenitu. Skoczkowie zagwarantowali nam znakomitą końcówkę, z której nie może być zadowolony jedynie Simon Ammann, który po słabym skoku spadł poza podium. Zwycięzcą został Peter Prevc, drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer, a na najniższym stopniu podium stanął weteran skoczni narciarskich - Noriaki Kasai, którego skok na odległość 201 metrów był najdłuższy w całym konkursie.

Polacy nie będą miło wspominali drugiej serii. Klemens Murańka i Piotr Żyła zawiedli lądując w okolicach 160 metra. Skok Piotra Żyły na odległość 178,5 metra też nie przyniósł znaczącej zmiany w klasyfikacji końcowej. Honoru bronili Maciej Kot i Kamil Stoch. Ten pierwszy niemal powtórzył wyczyn z pierwszej serii, osiągając wynik 181,5 metra, dzięki czemu zajął 10 miejsce, a drugi pokusił się o skok na odległość 189 metrów, co dało mu ostatecznie 9 pozycję.