Facebook Google+ Twitter

Petr Zelenka przyjedzie nad Wisłę promować "Braci Karamazow"

Jeden z najbardziej znanych czeskich reżyserów młodego pokolenia przyjedzie do Polski na początku lutego, aby zaprezentować "Braci Karamazow". Nową polsko-czeską koprodukcję na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego.

Petr Zelenka / Fot. PAP/EPAPo warszawskiej premierze filmu w kinie Muranów (2.02), Zelenka odwiedzi również Kraków (4.02), Katowice (5.02) i Łódź (6.02), gdzie oprócz premiery Braci Karamazow odbędzie się również retrospektywa jego twórczości. W pierwszym tygodniu lutego łódzkie kino Charlie przypomni polskim widzom takie tytuły jak: Guzikowcy, Samotni, Rok diabła, Opowieść o zwyczajnym szaleństwie. W każdym mieście widzowie mogą liczyć również na rozmowę z reżyserem, gdyż po każdej premierowej projekcji odbędzie się spotkanie z twórcą.

Warto przypomnieć, że Bracia Karamazow otrzymali nagrodę Polskiej Federacji DKF-ów za najlepszy film 2008 roku. Również przed rokiem film został nominowany do nagrody Złotego Lwa na festiwalu w Gdyni. Czeska Akademia Filmowa i Telewizyjna wytypowała film jako kandydata do Oscara 2009 w kategorii obrazów „nieanglojęzycznych”. Amerykańska akademia filmowa odrzuciła kandydaturę w fazie preselekcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo czekam na ten film, więc małe sprostowanie: pokaz przedpremierowy w warszawskim kinie Muranów odbędzie się we wtorek, 3 lutego o godz. 20. Po projekcji spotkanie z Petrem Zelenką.
Polska premiera filmu - 6 lutego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Bracia Karamazow" to jedna z moich ulubionych książek (obok "Biesów"), ciekawe jak wypadnie ekranizacja tej powieści. Plus za tekst, gdyby nie on to prawdopodobnie nie wiedziałbym o pokazie filmu w kinie Muranów:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.