Petra Kvitova na drodze Agnieszki Radwańskiej do półfinału Masters

Po wygranym, niezwykle dramatycznym meczu z Wierą Zwonariewą, Agnieszka Radwańska do pewnego awansu z grupy czerwonej, potrzebuje zwycięstwa przynajmniej w jednym secie spotkania z Petrą Kvitovą.

/ Fot. PAP/EPA/STRINGER TURKEYW czwartek Agnieszka Radwańska pokonała Wierę Zwonariewą 1-6, 6-2, 7-5. W ostatnim secie, Polka obroniła, aż trzy meczbole! Spotkanie trwało 2 godz. i 26 min. Dzięki temu zwycięstwu, Agnieszce Radwańskiej wystarczy wygranie jednego setu w meczu z Petrą Kivtovą, aby awansować do półfinału turnieju Masters w Stambule.

Kvitova, trzecia rakieta świata, która już zapewniła sobie awans do półfinału, radzi sobie na razie znakomicie. Pokonała 2:0 zarówno Zwonariewą jak i Wozniacki. W przypadku, gdyby Radwańska również uległa Czeszce bez wygrania seta, o awansie będą decydowały... gemy.

Waga: 70 kg

W Grupie Białej, awans do półfinału zapewniła sobie Victoria Azarenka, która ma na koncie dwa zwycięstwa. O tym, która z tenisistek do niej dołączy, zdecyduje mecz Samanthy Stosur z Li Na. Marion Bartoli, która zastąpiła Szarapową, nie ma szans na awans.