Facebook Google+ Twitter

Petycja do Prezydenta Krakowa w sprawie płk. R. Kuklińskiego

Dotyczy: realizacji decyzji z 19.01.2011 r. Sądu Konkursu na opracowanie koncepcji pomnika dedykowanego płk. Ryszardowi Kuklińskiemu, Honorowemu Obywatelowi Miasta Krakowa, na pl. J. Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie

Kraków, dnia: 2011-02-01
Szanowny Pan
Prof. dr hab. Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa

Dotyczy: realizacji decyzji z 19.01.2011 r. Sądu Konkursu na opracowanie koncepcji pomnika dedykowanego płk. Ryszardowi Kuklińskiemu, Honorowemu Obywatelowi Miasta Krakowa, na pl. J. Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie. (Zarządzenia Prezydenta Krakowa: nr 2562/2010 z 14.10.2010 i 3278/2010 z 22.12.2010 r.)

W związku z oświadczeniami niektórych jurorów (sędziów sądu konkursowego), zapowiadającymi uniemożliwienie realizacji lub blokowanie zwycięskiego projektu, co zostało odnotowane w protokole konkursu oraz w ich licznych wypowiedziach dla mediów, prosimy o odpowiedź na następujące pytania odnoszące się do podanych pozycji regulaminu:

Ad. 11.5. i 15.2. – W pierwotnie (zarz. 2562/2010) podanych terminach, wystawa prac konkursowych miała się rozpocząć w dniu ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu i trwać 14 dni. Po zmianach (zarz. 3278/2010) ogłoszenie rozstrzygnięcia nastąpiło 21.01.2011, a wystawa nie została otwarta do dziś.
Pytanie1: - Dlaczego do tej pory nie została otwarta wystawa pokonkursowa, pomimo b. poważnego zainteresowania społecznego?

Ad. 14.4. – Z tego zapisu wynika, że wypłata nagród nastąpi w terminie 30 dni od daty zatwierdzenia wyniku konkursu przez Prezydenta Miasta Krakowa, jednocześnie nie precyzując, kiedy (w jakim terminie od dnia rozstrzygnięcia konkursu) to zatwierdzenie nastąpi. Ten zapis regulaminu pozostaje w ścisłym związku z zaproszeniem autorów zwycięskiej pracy do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki i dalszych kroków.
Pytanie 2: - Kiedy nastąpi zatwierdzenie wyniku konkursu przez Prezydenta Miasta Krakowa?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

don donek
  • don donek
  • 31.08.2011 12:19

chodzi o to ze :"..po 1939 Polska nie rządza Polacy "

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 09.04.2011 13:00

nic nie rozumiem, jak konkurs to powinna decydować ilość głosów "za" a nie znowu naginanie przepisów aby wyszło "jak zawsze", czyli nie po myśli wichrzycieli. Taki Ludziom jak Pułk. Kukliński powinno się nie takie stawiać pomniki (szczególnie w nagannej otoczce sporu o sam fakt jego postawienia). Dziś widzimy chociażby w kontekście "wyjaśniania" katastrofy smoleńskiej jakiemu gigantowi stawił opór. Polacy, czy my zawsze musimy spierać się o naszą TOŻSAMOŚĆ narodową między sobą ????? Przecież dlatego nas nikt nie szanuje, chociaż na zewnątrz udaje, że tak nie jest. Jaką my mamy WOLNOŚĆ!? Nawet rząd nas nie szanuje! Nasz własny - służy komu? Beznadzieja kompletna! A urzędnicy powinni służyć obywatelom, a nie obywatele urzędnikom!

Komentarz został ukrytyrozwiń
uwazny obserwator
  • uwazny obserwator
  • 09.03.2011 22:58

Panowie po co ta zabawa, przecież stowarzyszenie już kilka lat temu wybrało Czesława do realizacji tego tematu, a teraz chcecie ludziom robić wodę z mózgu podpierając się jakimiś paragrafami odnośnie trafności wyboru autora w konkursie?
Trzeba było zrobić tak jak na placu Marii Magdaleny i już byłoby po sprawie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.