Facebook Google+ Twitter

Petycja do redakcji: sanatorium dla frustratów czas zamknąć

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-12-03 09:33
 • Creative Commons

Było miło, kulturalnie i przyjemnie. Komentarze i opinie zamieszczali tylko zarejestrowani użytkownicy. Po zmianie regulaminu, serwis W24 stał się sanatorium dla frustratów, osób niedowartościowanych i zakompleksionych. Czy tak ma być?

Wielu stałym bywalcom internetu zapewne wydaje się, że anonimowość daje pole do popisów słownych, że bezkarnie można obrażać innych, że nie obowiązuje ich kulturalny sposób bycia w miejscu publicznym. A takim miejscem jest internet.

Było miło, kulturalnie i przyjemnie. Komentarze i opinie zamieszczali tylko zarejestrowani użytkownicy. Po zmianie regulaminu serwis W24 stał się sanatorium dla frustratów, osób niedowartościowanych i zakompleksionych. Czy tak ma być?

Zastanawiam się, co leżało u podstaw decyzji redakcji, by wprowadzić nowinki polegające na daniu prawa niezarejestrowanym użytkownikom serwisu do zamieszczania komentarzy i oceniania zarówno materiałów, jak i samych komentarzy.

Zdarzają się artykuły, pod którymi aż roi się od spamu. Trzeba niekiedy przekopać się przez kilka stron z usuniętymi komentarzami, by poznać właściwe opinie o materiale. Komu to przynosi chlubę? Komu to potrzebne?

Podobnie jest z kontrowersyjnymi artykułami na tematy publiczne. Grupa grasujących anonimów wyżywa się na autorze tekstu i na komentujących, znanych z imienia i nazwiska, często publikujących swój wizerunek. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna i zajmuje dosłownie minutę.

Składam oficjalną petycję do redakcji Wiadomości24.pl o przeanalizowanie istniejącego stanu rzeczy i powrót do dawnej formuły i "starego", ale sprawdzonego regulaminu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (145):

Sortuj komentarze:

Kazimierz Kolebuk
 • Kazimierz Kolebuk
 • 09.12.2010 09:51

Nie można walczyć z wiatrakami pracując jako wolontariusz w fabryce wiatraków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lekarzu lecz się sam...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Kolebka
 • Adam Kolebka
 • 05.12.2010 17:52

Publikować komentarze tylko Kazia. Prawdziwa cnota krytyk się boi? Kazik nie bądź taki. Daj skomentować!

Komentarz został ukrytyrozwiń
krajan
 • krajan
 • 05.12.2010 14:52

nio papa Kaziu udzielił pochwał, odniósł się i zaszczycił.Kolebuk spuść powietrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki cytat mi się przypomniał, który troszkę mi tutaj pasuje:
"There's a kind of magic in masks. Masks conceal one face, but they reveal another. The one that only comes out in darkness."

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 04.12.2010 22:58

@ Dawid Kuroczko - cenne uwagi i dobry pomysł z ukrywaniem niechcianych komentarzy. Pomylił pan moje imię, ale nie w tym rzecz.
@ Roman Koźmiński - już po raz któryś z rzędu zgadzam się z panem. Natomiast nie było moją intencją ani nie proponowałem usuwania komentarzy niezarejestrowanych. To możemy robić już teraz, ale jak zapewne domyśla się pan, usuwamy tylko te niektóre, godzące w zasady dobrego współżycia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 04.12.2010 22:52

@ Grażyna Kosma - dzięki za szczere uwagi, szanuję to.
@ Przemek Leniak - witam Cię Przemku z radością. Poświęciłem nieco czasu i kilkakrotnie przeczytałem cały regulamin W24. I nie jest tak, że to mający uprawnienia mają zawsze rację. Możesz to sprawdzić osobiście.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 04.12.2010 22:48

Pani Barbaro - DO posiadający status co najmniej reportera widzą i mogą czytać usunięte komentarze. Mogą też, jeśli uznają, że usuwający przesadził, przywrócić usunięty komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Przemek Leniak
 • Przemek Leniak
 • 04.12.2010 20:55

się zastanawiam co by tu napisać żeby bezczelnie nie złamać łamią zasad dobrego wychowania, społecznego współżycia i regulaminu W24?
Regulamin w24 przewiduje expresis verbis że ten który ma uprawnienia zawsze ma rację
tak więc chyba własnie naruszyłem wszelkie zasady
ktoś z was czytał regulamin w24?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy dowiedzialem się o otworzeniu komentarzy, pomyślałem: "no ładnie, zacznie się spam".
I w zasadzie zaczęło się. Chwilowo wyścig zbrojeń wygrywa W24 (filtr, catchpy itp.), ale obawiam się, że tak nie będzie zawsze. To kwestia czasu zanim W24 odkryją zdolniejsi, bardziej doświadczeni zaśmiecacze.

Powracając do tematu mniej lub bardziej anonimowych komentarzy niezarejestrowanych użytkowników, zdanie wyrobiłem sobie dawno temu podczas dyskusji usenetowych (ciekawe czy ktoś z Was wie jeszcze co to jest). Dużo łatwiej jest zmienic pseudonim niż nazwisko, a więc dużo mniejsza motywacja jest żeby napisać komentarz "na poziomie".

Pomysł z używaniem adresu e-mail do identyfikowania (ale nie rejestrowania) użytkowników nawet podoba mi się. Panie Krzysztofie, proszę się nie martwić - prędzej czy później do tego dojdzie. Nie za sprawą Pańskiej petycji a przedsiębiorczych spammerów, ale jednak. ;-)

Natomaist czego _bardzo_ brakuje mi w serwisie to ukrywania komentarzy od konkretnych osób. Tzn. chciałbym móc ustawić sobie, że komenarzy Xińskiego nie chcę widzieć. Nigdy. Ale tylko ja. Taki prywatny filtr antytrollowy. W Usenecie sprawdzało się bardzo dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.