Facebook Google+ Twitter

Petycja do redakcji: sanatorium dla frustratów czas zamknąć

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-03 09:33
  • Creative Commons

Było miło, kulturalnie i przyjemnie. Komentarze i opinie zamieszczali tylko zarejestrowani użytkownicy. Po zmianie regulaminu, serwis W24 stał się sanatorium dla frustratów, osób niedowartościowanych i zakompleksionych. Czy tak ma być?

Wielu stałym bywalcom internetu zapewne wydaje się, że anonimowość daje pole do popisów słownych, że bezkarnie można obrażać innych, że nie obowiązuje ich kulturalny sposób bycia w miejscu publicznym. A takim miejscem jest internet.

Było miło, kulturalnie i przyjemnie. Komentarze i opinie zamieszczali tylko zarejestrowani użytkownicy. Po zmianie regulaminu serwis W24 stał się sanatorium dla frustratów, osób niedowartościowanych i zakompleksionych. Czy tak ma być?

Zastanawiam się, co leżało u podstaw decyzji redakcji, by wprowadzić nowinki polegające na daniu prawa niezarejestrowanym użytkownikom serwisu do zamieszczania komentarzy i oceniania zarówno materiałów, jak i samych komentarzy.

Zdarzają się artykuły, pod którymi aż roi się od spamu. Trzeba niekiedy przekopać się przez kilka stron z usuniętymi komentarzami, by poznać właściwe opinie o materiale. Komu to przynosi chlubę? Komu to potrzebne?

Podobnie jest z kontrowersyjnymi artykułami na tematy publiczne. Grupa grasujących anonimów wyżywa się na autorze tekstu i na komentujących, znanych z imienia i nazwiska, często publikujących swój wizerunek. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna i zajmuje dosłownie minutę.

Składam oficjalną petycję do redakcji Wiadomości24.pl o przeanalizowanie istniejącego stanu rzeczy i powrót do dawnej formuły i "starego", ale sprawdzonego regulaminu.


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (145):

Sortuj komentarze:

Kazimierz Kolebuk
  • Kazimierz Kolebuk
  • 09.12.2010 09:51

Nie można walczyć z wiatrakami pracując jako wolontariusz w fabryce wiatraków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lekarzu lecz się sam...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Kolebka
  • Adam Kolebka
  • 05.12.2010 17:52

Publikować komentarze tylko Kazia. Prawdziwa cnota krytyk się boi? Kazik nie bądź taki. Daj skomentować!

Komentarz został ukrytyrozwiń
krajan
  • krajan
  • 05.12.2010 14:52

nio papa Kaziu udzielił pochwał, odniósł się i zaszczycił.Kolebuk spuść powietrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki cytat mi się przypomniał, który troszkę mi tutaj pasuje:
"There's a kind of magic in masks. Masks conceal one face, but they reveal another. The one that only comes out in darkness."

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.12.2010 22:58

@ Dawid Kuroczko - cenne uwagi i dobry pomysł z ukrywaniem niechcianych komentarzy. Pomylił pan moje imię, ale nie w tym rzecz.
@ Roman Koźmiński - już po raz któryś z rzędu zgadzam się z panem. Natomiast nie było moją intencją ani nie proponowałem usuwania komentarzy niezarejestrowanych. To możemy robić już teraz, ale jak zapewne domyśla się pan, usuwamy tylko te niektóre, godzące w zasady dobrego współżycia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.12.2010 22:52

@ Grażyna Kosma - dzięki za szczere uwagi, szanuję to.
@ Przemek Leniak - witam Cię Przemku z radością. Poświęciłem nieco czasu i kilkakrotnie przeczytałem cały regulamin W24. I nie jest tak, że to mający uprawnienia mają zawsze rację. Możesz to sprawdzić osobiście.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.12.2010 22:48

Pani Barbaro - DO posiadający status co najmniej reportera widzą i mogą czytać usunięte komentarze. Mogą też, jeśli uznają, że usuwający przesadził, przywrócić usunięty komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Przemek Leniak
  • Przemek Leniak
  • 04.12.2010 20:55

się zastanawiam co by tu napisać żeby bezczelnie nie złamać łamią zasad dobrego wychowania, społecznego współżycia i regulaminu W24?
Regulamin w24 przewiduje expresis verbis że ten który ma uprawnienia zawsze ma rację
tak więc chyba własnie naruszyłem wszelkie zasady
ktoś z was czytał regulamin w24?