Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9187 miejsce

Petycja dot. zniesienia zakazu używania silników spalinowych do łodzi wędkarskich

Zachęcam do podpisania petycji właścicieli działek letniskowych położonych nad jeziorem Dreństwo (woj. podlaskie, w zasięgu drogi krajowej nr 61).

Jezioro Dreństwo, widok z miejscowości Woźnawieś 137. / Fot. Paweł DąbrowskiPetycja ta dotyczy zniesienia zakazu pływania łodziami z silnikami zaburtowymi. Właściciele działek letniskowych chcą, aby można było pływać łodziami z małymi silnikami zaburtowymi do 5 KM. W dzisiejszych czasach, są to ciche silniki ekologiczne, spełniające europejskie normy emisji spalin i hałasu. Intensywność pływania małych jednostek motorowych ograniczy się z reguły do weekendów oraz miesięcy letnich przy sprzyjających warunkach pogodowych, a wędkarzom umożliwi bezproblemowe przemieszczanie się po wodach całego akwenu.

- Hałas, jaki wytwarza pracujący silnik jest mniejszy w porównaniu z hałasem, jaki słyszymy podczas pracy pił motorowych dokonujących wycinki drzew w lesie, hałasu kosiarek podczas koszenia trawników, jak i hałasów z nocnych śpiewów turystów i dyskotek organizowanych w obrębie jeziora, o czym możemy przeczytać w petycji – mówi pan Zenon Romanowski, członek PZW, reprezentujący wędkarzy oraz właścicieli działek zlokalizowanych nad jeziorem Dreństwo.Nad jez. Dreństwo / Fot. Paweł Dąbrowski

- Obecnie uchwałą Rady Powiatu Augustów jest zakaz używania jednostek pływających w okresie od 15 czerwca do 15 września. Zniesienie tego zakazu przyczyni się do natleniania wody i nie będzie miało związku z zanieczyszczeniami środowiska – dodaje Romanowski.

Petycja dotyczy wyłącznie zniesienia zakazu używania nowej generacji silników do 5 KM. Nie dotyczy silników starej generacji (dwusuwów), motorówek i skuterów wodnych o mocy powyżej 5 KM.

Petycję można podpisać na stronie: www.petycje.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Osapian
  • Osapian
  • 21.08.2012 21:39

Witam
Koleżanki i koledzy,
Dla spokoju wypoczywajacych tam ludzi nie wolno się godzić na podpisanie takiej petycji
Sam tam bardzo często przebywam na polowych i jest to przyjemność zagłębie się w ciszę panująca nad tym jeziorem. Są silniki elektryczne pozwalające cicho pływać po jeziorze i to wystarczy. Jeżeli zrobimy wylom to wszystkie starocia wypłyną na jezioro bo dobrze wiemy ze nikt tego tam nie sprawdza, ot tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.