Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5804 miejsce

Petycja dot. zniesienia zakazu używania silników spalinowych do łodzi wędkarskich

Zachęcam do podpisania petycji właścicieli działek letniskowych położonych nad jeziorem Dreństwo (woj. podlaskie, w zasięgu drogi krajowej nr 61).

Jezioro Dreństwo, widok z miejscowości Woźnawieś 137. / Fot. Paweł DąbrowskiPetycja ta dotyczy zniesienia zakazu pływania łodziami z silnikami zaburtowymi. Właściciele działek letniskowych chcą, aby można było pływać łodziami z małymi silnikami zaburtowymi do 5 KM. W dzisiejszych czasach, są to ciche silniki ekologiczne, spełniające europejskie normy emisji spalin i hałasu. Intensywność pływania małych jednostek motorowych ograniczy się z reguły do weekendów oraz miesięcy letnich przy sprzyjających warunkach pogodowych, a wędkarzom umożliwi bezproblemowe przemieszczanie się po wodach całego akwenu.

- Hałas, jaki wytwarza pracujący silnik jest mniejszy w porównaniu z hałasem, jaki słyszymy podczas pracy pił motorowych dokonujących wycinki drzew w lesie, hałasu kosiarek podczas koszenia trawników, jak i hałasów z nocnych śpiewów turystów i dyskotek organizowanych w obrębie jeziora, o czym możemy przeczytać w petycji – mówi pan Zenon Romanowski, członek PZW, reprezentujący wędkarzy oraz właścicieli działek zlokalizowanych nad jeziorem Dreństwo.Nad jez. Dreństwo / Fot. Paweł Dąbrowski

- Obecnie uchwałą Rady Powiatu Augustów jest zakaz używania jednostek pływających w okresie od 15 czerwca do 15 września. Zniesienie tego zakazu przyczyni się do natleniania wody i nie będzie miało związku z zanieczyszczeniami środowiska – dodaje Romanowski.

Petycja dotyczy wyłącznie zniesienia zakazu używania nowej generacji silników do 5 KM. Nie dotyczy silników starej generacji (dwusuwów), motorówek i skuterów wodnych o mocy powyżej 5 KM.

Petycję można podpisać na stronie: www.petycje.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Osapian
  • Osapian
  • 21.08.2012 21:39

Witam
Koleżanki i koledzy,
Dla spokoju wypoczywajacych tam ludzi nie wolno się godzić na podpisanie takiej petycji
Sam tam bardzo często przebywam na polowych i jest to przyjemność zagłębie się w ciszę panująca nad tym jeziorem. Są silniki elektryczne pozwalające cicho pływać po jeziorze i to wystarczy. Jeżeli zrobimy wylom to wszystkie starocia wypłyną na jezioro bo dobrze wiemy ze nikt tego tam nie sprawdza, ot tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.