Facebook Google+ Twitter

Petycja o głosowanie internetowe w Polsce

Poza granicami Polski żyje kilka milionów Polaków. Wielu z nich opuściło kraj w celach naukowych, w poszukiwaniu pracy lub podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Z inicjatywy mieszkających za granicą Polaków, którym zależy na przyszłości kraju powstała petycja o głosowanie internetowe w Polsce. Głosowanie internetowe, czyli tak zwany e-voting lub e-wybory działa sprawnie już w kilku krajach na świecie. Wprowadzenie takiej możliwości w Polsce na pewno zwiększyłoby frekwencję wyborczą i umożliwiło oddanie głosu nie tylko tym, którzy są poza Polską, ale również tym, którzy z innych przyczyn nie mogą udać się do swojego lokalu wyborczego.

Do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej!

W związku z ogromną emigracją młodych ludzi, w celach zarówno zarobkowych, naukowych, jak i innych oraz ograniczonej możliwości głosowania w polskich placówkach dyplomatycznych za granicą, znajdujących się często wiele kilometrów od ich miejsca zamieszkania, zwracamy się z prośbą o umożliwienie oddawania głosu w wyborach przez internet. Zależy nam na losie naszego kraju i chcielibyśmy, aby jak najwięcej Polaków miało możliwość uczestniczenia w wyborach.

Dołącz się do naszej petycji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

http://prawo.vagla.pl/node/7548 tak, nawet się o tym mówi ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

poparlo nas juz prawie 700 osob! PKW zaczela rozwazac taka opcje!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko ... nie można przecież podzielić polaków mieszkających za granica na tych bardziej świadomych i nie prawda? Nie można powiedzieć, że tak a taki jest lepszy, a ten gorszy. Dlatego IMO miszkający za granicą i nie zameldowani na pobyt stały w .pl nie powinni głosować. Jeśli ja w czasie wyborów będę siedział w Krakowie, czy nawet w Pcimiu bez problemu mogę iść tam do wyborów i głosować na kandydatów z okręgu którym mieszkam. Na tej samej zasadzie ktoś na stałe mieszkający we wspomnianym Krakowie, a chwilowo przebywający w Zimbabwe powinien mieć prawo w Ambasadzie oddać głos na kandydata ze _swojego_ okręgu wyborczego. Tak o tym myślę, ale mam świadomość, że to takie samo science fiction jak głosowanie przez internet, w tym drugim wypadku to chyba nawet lepiej, ale to już inna historia ;-) EOT bo się zapętlam

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie tak, moim zdaniem (!) nie ma problemu jeśli głosuje ktoś kto na stałe mieszka w .pl tylko akurat wyjechał, na studia, do pracy z założenia na jakiś czas, ale ma tu zameldowanie, i jego dane są w jakimś tam okręgu wyborczym. Wtedy głosuje w sprawach miejsca gdzie mieszka i które jego dotyczą.
Jeśli zaś ktoś wyjechał i wracać nie ma zamiaru, lub wręcz wyjechali jego rodzice, a on urodził się gdzieś tam daleko i jedyne co go łączy z .pl to paszport z którego nigdy nie korzystał, bo ma drugi "lepszy" to co mu do wewnętrznej polityki .pl.
Nie chcę karać nikogo, ale IMO to nie ma sensu. Oczywiście jestem świadom, że głosy tzw. Polonii są de facto mało ważne bo stanowią promil oddanych głosów, ale dla mnie to grupa ludzi strasznie podatnych na manipulacje. Bo oczywiście część ludzi mniej więcej orientuje się co się tu dzieje i ma jako taki wyrobiony pogląd, ci głosują pewnie tak samo jak głosowaliby mieszkając w .pl ale znakomita większość zna polskie problemy z newsów w telewizji i haseł z kampanii wyborczej, które wszyscy wiemy ile są warte.
Maćku, o ile dobrze kojarzę mieszkasz w Szkocji, i dalej jeśli się nie mylę, Szkockie władze nie mają nic przeciw abyś głosował w lokalnych wyborach, czy tak? I to jest w porządku głosujesz tam gdzie mieszkasz i decydujesz o sprawach które Ciebie dotyczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

mowie za siebie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.09.2007 10:48

Plusik za inicjatywe. Petycje podpisalem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale dlaczego od razu nie chce? My chcemy mieszkac w Polsce, tylko taj jak niektorzy przenosza sie na rok czy dwa z Katowic do Warszawy, tak my sie przenosimy z Waarszawy do Brukseli czy z Krakowa do Londynu. Bo tutaj sie uczymy, czy dostalismy akurat dobra prace. To ze nie ma nas w Polsce dzis nie znaczy ze rok nie wrocimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja nie wiem czy to dobrze, że ktoś kto nie chce tu mieszkać ma prawo wpływać na to kto zostanie wybrany do sejmu/senatu na prezydenta itd. Mnie tam się to nigdy nie podobało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.