Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25988 miejsce

Petycja o uwolnienie chrześcijanki skazanej na śmierć

"Jezus żyje, a Mahomet leży w grobie". Między innymi za te słowa Asia Bibi została skazana na śmierć, gdyż uznano je za bluźnierstwo wobec Mahometa. Voice of the Martyrs chce zebrać milion podpisów pod petycją o jej uwolnienie.

Rok temu, 8 listopada 2010, w Pakistanie skazano na śmierć u Asię Bibi, chrześcijankę oskarżoną o bluźnierstwo wobec Mahometa. Tutaj możesz oddać swój głos poparcia dla petycji o jej uwolnienie: callformercy.com.

Na stronie Voice of the Martyrs prisoneralert.com są przedstawione okoliczności jej aresztowania:

Asia Bibi, lat 37, (inne źródła podają 45), pracowała na farmie należącej do bogatego człowieka, w której inne kobiety podczas pracy wywierały na nią presję, aby wyrzekła się chrześcijaństwa i przyjęła islam.

19 czerwca 2009 roku doszło do zdecydowanej rozmowy. Na presję ze strony kobiet Asia opowiedziała o swojej wierze w Chrystusa, który umarł za jej grzechy, a następnie zapytała kobiet, co zrobił dla nich Mahomet.

Potem dodała jeszcze, że „Jezus żyje, podczas gdy Mahomet leży w grobie.
[Dlatego] nasz Chrystus jest prawdziwym prorokiem Bożym, a wasz [Mahomet] nie jest”. Usłyszawszy to, kobiety muzułmańskie zaczęły bić Asię. Potem mężczyźni zamknęli ją w jednym pomieszczeniu. Wkrótce przez głośniki na meczecie ogłoszono, że Asia będzie ukarana w ten sposób, że jej twarz zostanie pomalowana na czarno i będzie obwożona po wiosce na ośle.

Lokalni chrześcijanie poinformowali o tym policję, która aresztowała Asię, zanim muzułmanie zdążyli zrealizować swoje zamiary. Chrześcijanie prosili policję, aby nie wysuwała pod adresem Asi zarzutu bluźnierstwa wobec islamu, jednakże ze względu na presję muzułmanów, zarzut ten został postawiony.8 listopada 2010 roku sąd w Pakistanie wydał na Asię karę śmierci.
Chrześcijanie w Pakistanie zdają sobie sprawę, że postawienie im zarzutu bluźnierstwa wobec islamu, Koranu czy Mahometa, oznacza bardzo surowe kary. Za dwa pierwsze, karę dożywotniego więzienia, za trzecie, karę śmierci.
W ostateczności Asi Bibi postawiono zarzut bluźnierstwa wobec Mahometa i 8 listopada 2010 roku sąd w Pakistanie wydał na Asię karę śmierci. Wyrok ten wywołał reakcję wielu polityków.

19 listopada przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek, wydał oświadczenie w sprawie tego wyroku, wyrażając nadzieję, że rząd Pakistanu uwzględni apelację wniesioną przez Asię Bibi (europarl.europa.eu)

W oświadczeniu prasowym nie tylko domagał się wypuszczenia jej na wolność, ale również wzywał władze Pakistanu do odrzucenia prawa o bluźnierstwie, które nazwał abominacją, czyli czymś odrażającym.

„Uważnie śledzę sprawę Asii Bibi w Pakistanie i wyrażam zarówno przekonanie, jak i nadzieję, że Sąd Najwyższy w Lahore przyjmie jej apelację. Mam również nadzieję, że rząd pakistański wykorzysta tę okazję, aby uchylić prawo dotyczące bluźnierstwa, które uważam za abominację, relikt przeszłości".

W styczniu 2011 roku papież Benedykt XVI wezwał Pakistan do odrzucenia prawa o bluźnierstwie (nytimes.com)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Paweł Szałek
  • Paweł Szałek
  • 07.02.2012 22:09

Dura lex sed lex z tym, że nie widzę tu bluźnierstwa. Muzułmanie wierzą, że Mahomet umarł (por. http://www.planetaislam.com/historia/muhammad5.html), Jezus - nie, ale został wzięty do nieba por. Koran sura 4 An-Nisa (tłum. Bielawskiego źródło http://www.planetaislam.com/koran_bielawski.html) "157 i za to, że powiedzieli:
"zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii,
posłańca Boga"
- podczas gdy oni ani Go nie zabili,
ani Go nie ukrzyżowali,
tylko im się tak zdawało;
i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie,
są z pewnością w zwątpieniu;
oni nie mają o tym żadnej wiedzy,
idą tylko za przypuszczeniem;
oni Go nie zabili z pewnością.

158 Przeciwnie!
Wyniósł Go Bóg do Siebie!
Bóg jest potężny, mądry!"

Zbyt wiele niejasności, żeby coś więcej powiedzieć. Coś tu się nie zgadza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ilona Rokita
  • Ilona Rokita
  • 13.11.2011 18:36

Jestem świadomie wierzącą od ponad 30 lat. Wierzę, że do Boga prowadzi jedna Droga, ta Droga to Prawda i Miłość......a czy wiecie że w Islamie nie używa się słowa 'miłość 'w naszym rozumieniu...
Jeśli Boga w sercu nie mamy to szukamy substytutu, a to droga do ni kąt .
"Kiedy staramy się uśmierzyć nasz gniew miłosierdziem, wtedy Pan czyni tak samo z nami."Rabi Nachman z Bracławia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst otrzymał do tej pory trzy piątki i dwie jedynki; i tak będzie dalej; oceny będą skrajne; zwolennicy ewangelii i/czy wolności religijnej będą oceniać przesłanie tego tekstu bardzo wysoko; przeciwnicy ewangelii i wolności religijnej, będą jedynkować ten tekst.
I tak jest z Chrystusem, nie można przejść obok niego obojętnie; jeśli go przyjmiesz, jesteś gotów oddać życie za niego; ci, którzy go odrzucają, gotowi są nawet zabijać tych, którzy zawierzyli mu swoje życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponieważ w krajach islamskich prawo religijne jest często ponad prawem świeckim, dlatego następuje łamanie Artykułu 18 Praw Deklaracji Człowieka.

Tutaj jest ciekawe wyjaśnienie, jakie kary są przewidziane dla apostatów, którzy odeszli od Islamu.
Musimy to wiedzieć, aby zrozumieć, jaki los czeka człowieka, który odejdzie od Islamu.
To pokazuje nam, jak traktują Prawa Człowieka władze krajów islamskich.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ridda

Komentarz został ukrytyrozwiń

I nie spodziewajmy się, że będzie inaczej. Ponieważ tzw. demokratyczne państwa kręcą biznes z nimi bez oglądania się na "jakieś tam prawa człowieka", a w czasie rozmów na szczycie przed kamerami, mentorzy tych starych demokracji pogrożą paluszkiem dyktatorom, aby byli grzeczni dla swoich obywateli, bo jak nie, to... jeszcze raz mocniej pogrożą paluszkiem, tylko już z dalekiej odległości, ze swojego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (1948)

Każdy człowiek ma prawo wolności myśli, sumienia i wyznania; prawo to obejmuje swobodę zmiany wyznania lub wiary oraz swobodę głoszenia swego wyznania lub wiary bądź indywidualnie, bądź wespół z innymi ludźmi, publicznie i prywatnie, poprzez nauczanie, praktykowanie, uprawianie kultu i przestrzeganie obyczajów.
http://pl.wikisource.org/wiki/Powszechna_Deklaracja_Praw_Cz%C5%82owieka

Prawo szariatu traktuje odejście od islamu jako przestępstwo, które należy karać śmiercią. W krajach islamskich artykuł 18 jest totalnie ignorowany i łamany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ to sprawa nie tylko Chrześcijan. To walka o wolność !!! wolność wyznania!
wolność religii, wolność słowa!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobę, która przed chwilą przyjedynkowała ten tekst, proszę o krótki komentarz, dlaczego.
Czyżby prawda, że "Jezus żyje, a Mahomet leży w grobie", była aż tak bolesna dla duszy człowieka, który zrozumiał, że trzeba się upamiętać i uwierzyć w Jezusa, bo innej drogi do Boga nie ma?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo islam to "religia pokoju" jest...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.