Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23961 miejsce

Petycja psychiatrów wymaga naszego „NIE POPIERAM!”

Psychiatria, instytucja łamiąca nagminnie prawa człowieka, chce pozyskać jeszcze więcej funduszy na kontynuację nielegalnego procederu „przymusowego leczenia psychiatrycznego”. Swoim "Nie popieram" i Ty możesz wyrazić swój sprzeciw.

Matka / Fot. A. SkulskiAndrzej Cechnicki, Koordynator Krajowy „Koalicji na Rzecz Wdrażania Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego” (na temat owego programu więcej), wystosował petycję do prezydenta RP, premiera RP i minister zdrowia - domaga się w niej zwiększenia nakładu funduszy na psychiatrię, jak zwykle pod przykrywką dbania o dobro "osób chorych psychicznie” (czytaj: pomówionych o chorobę psychiczną!). W ten sposób instytucja łamiąca nagminnie prawa człowieka chce pozyskać jeszcze więcej funduszy na kontynuację nielegalnego procederu „przymusowego leczenia psychiatrycznego”.

Sekcja Polska IAAPA zajęła w tej sprawie stanowisko i nawołuje do głosowania przeciwko tej kolejnej psychiatrycznej manipulacji. W ogłoszeniu, które równolegle do psychiatrycznej petycji pojawiło się na stronie Stowarzyszenia www.anty-psychiatria.info czytamy m.in.:

„...Stoimy na stanowisku, że tak długo, dopóki psychiatria posługuje się narzędziem ‘przymusu leczenia’, działa ona wbrew Konwencji Praw Człowieka Osób z Niepełnosprawnością (A/HRC/10/4) i jest instytucją represji, i jako łamiąca prawa człowieka nie może być finansowana z budżetu żadnego państwa, stojącego na straży Praw Podstawowych. Dlatego nawołujemy: WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD!!! Zgłośmy nasz wspólny protest naciskając przycisk: ‘Nie popieram petycji’! Za murami psychiatrycznych instytucji więzione są na całym świecie miliony Bogu Ducha Winnych Ludzi. Nie zmarnujmy naszych głosów! Nie pozwólmy na utrzymywanie bezprawia!”

IAAPA Sekcja Polska jest stowarzyszeniem ludzi społecznie aktywnych, od lat walczących z tą nieakceptowalną luką (bez)prawną. Na co dzień zgłaszają się tutaj ofiary przymusu psychiatrycznego, ludzie, których rodziny niezmiernie cierpią, widząc krzywdę wyrządzaną ich bliskim, a mogą jedynie bezradnie przyglądać się temu, jak postanowieniami sądów zezwala się na aplikację śmiercionośnej chemii, wyniszczającej organizm ich bliskich.

Wysoka śmiertelność psychiatrycznych preparatów (neuroplegiki / „neuroleptyki”) udokumentowana została m.in. w roku 2007 w długoterminowej pracy naukowej niemieckiego prof. Volkmara Aderholda. Z badań tych jasno wynika, że ww. substancje mają nieoczekiwanie (?) wysoką śmiertelność (długofalowe przyjmowanie owych preparatów skraca życie „pacjenta” o 26-34 lat). Podawanie takich preparatów bez wyraźnej, naturalnej zgody zainteresowanego jest więc niehumanitarne; jest wykroczeniem wobec Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: art. 38 (prawna ochrona życia) i art. 41 pkt. 1 (nietykalność i wolność osobista) w połączeniu z art. 32 pkt. 1 i 2 (równość wobec prawa i zakaz dyskryminacji z jakiejkolwiek
przyczyny).

Zgłoś swoje wotum nieufności wobec takiej manipulacji i podpisz petycję klikając na"NIE POPIERAM"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

PS

"W dniu 19 maja Chołdę badają w więzieniu dwaj lekarze psychiatrzy. Nie stwierdzają oni u Chołdy żadnej psychozy, a mimo to oznajmiają, że konieczne jest umieszczenie skazanego na Oddziale Psychiatrycznym Aresztu Śledczego, gdyż przemawiać ma za tym „urojeniowa interpretacja niektórych faktów przez badanego".

http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/15309,sedzia-kleszcz-z-krakowa-i-obserwacja-psychiatryczna

Komentarz został ukrytyrozwiń

W momencie, kiedy ludzie nie mają za co jeść – psychiatrzy mówią: dajcie nam dodatkowe fundusze – będziemy karmić społeczeństwo "lekami". Tak to w rzeczywistości wygląda. Tytuł petycji brzmi pięknie; "Równe traktowanie osób chorujących somatycznie i psychicznie", lecz rzeczywistość jest inna i nie ma nic wspólnego z równouprawnieniem i pomocą. To sami psychiatrzy przyczyniają się do dyskryminacji cywilno – prawnej obywateli RP. Sytuacje osób uwikłanych w psychiatryczny reżim, borykających się z pomówieniami, ujawniane ostatnio szeroko w mediach ukazują dramatyczną skalę tego zjawiska! A tu co? Tym niby lekarzom mało jest pieniędzy? Nie jestem przeciwko pomocy ludziom, ale tej REALNEJ! Nawiasem mówiąc w jaki sposób reprezentują oni osoby z przyklejanymi co róż nowymi "diagnozami"? Dlaczego nie słucha się ludzi, którzy coś na ten temat wiedzą i są w tej materii doświadczeni? Natomiast psychiatrzy pozjadali chyba wszystkie rozumy i wyraźnie mają manię wielkości. Wydaję się że posiadają pełny monopol na "prawdę", która z pozycji tak zwanych pacjentów wygląda zupełnie inaczej…

Po za tym nie ma praktycznych przeszkód żeby każdego dosłownie każdego uznać za "chorego"- każdy fakt z życia czy wypowiedzianych słów może być uznany za objaw urojeń. np. "urojeniowa interpretacja faktów"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale. Sekcja Polska IAAPA, Międzynarodowego Stowarzyszenia Przeciwko Przemocy Psychiatrycznej prowadzi program wsparcia dla Takich Jak Pan. Proszę skontaktować się z Antypsychiatrycznym Centrum Doradztwa. Informacje na stronie: http://www.anty-psychiatria.info/cms/pages/antypsych.-centrum-doradztwa.php . Doraźny kontkat na czacie 7 dni w tygodniu w godz. 21-22: http://czat.onet.pl/Antypsychiatria,chat.html (często czat czynny nawet do północy). Więcej szczegółów: http://www.anty-psychiatria.info/cms/pages/wazne-informacje.php

P.S.
Da się żyć bez "leków" i bez lęków. Głowa do góry. Damy radę :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
rafal cieslak
  • rafal cieslak
  • 14.07.2011 21:07

moje myslenie po psychotropach sie zmienilo odkad bylem w szpitalu pierwszy raz 12 lat temu .psychotropy wpedzily mnie w kompleksy i mysle ze to ponich mam jakies jazdy a obecnie tak jestem od nich uzalezniony ze trace nadzieje iz je jeszcze kiedy kolwiek odstawie.A one ograniczaja mnie we wszystkim a nie chce na nich spedzic reszty mojego zycia .I tak juz zmarnowalem przez nie ponad 10 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.