Facebook Google+ Twitter

Petycja w sprawie powieszenia Donalda Tuska u prokuratora

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2011-02-11 22:16

- Zwracam się do wszystkich Polaków z prośbą o podpisanie mojego apelu o powieszenie Donalda Tuska - napisał internauta. I trafił pod lupę prokuratury. Zawiadomienie złożył członek Platformy Obywatelskiej.

Być może sprawą zajmie się też parlamentarny Zespół ds. Promocji Wolności Przekazu i Poszanowania Zasad Dialogu Społecznego w Komunikacji.

- Zdecydowałem się najpierw powiadomić prokuraturę oraz kancelarię premiera. Tekst nie jest utrzymany w konwencji żartu - mówi Radomir Szumełda, przedsiębiorca, kandydat PO do sejmiku w ostatnich wyborach samorządowych, który zawiadomił sopocką prokuraturę.

Autor umieścił swój wpis w Salonie24.pl. Zatytułował go: "Petycja w sprawie powieszenia Donalda Tuska". - Jak zapewne wszyscy Polacy oglądałem migawki z Egiptu, gdzie demonstranci szli ulicami Kairu z antyprezydenckimi hasłami na sztandarach (...) Wydarzenia w Egipcie pokazały, że wielką rolę we współczesnych relacjach odgrywa Internet. Idąc też za przykładem rewolucjonistów egipskich, zdecydowałem raz na zawsze położyć kres antypolskości - zaczynał swój wpis Piotr Balkus.

Balkus wyraża zdziwienie, że "Donald Tusk wciąż chodzi po Wiejskiej, skoro nienawidzą go wszyscy Polacy?". I dalej pisze: "Zwracam się do wszystkich Polaków z prośbą o podpisanie mojego apelu o powieszenie Donalda Tuska" i tu następuje wezwanie do składania podpisów poprzez kolejne odsłony artykułu. - To czyn karalny w postaci groźby karalnej polegającej na namawianiu do zbrodni na Donaldzie Tusku - twierdzi Szumełda.

Przed rokiem prokuratura została powiadomiona przez posła Andrzeja Jaworskiego z PiS o wpisie grożącym śmiercią o. Tadeuszowi Rydzykowi. Wówczas postępowanie umorzono. Na Salonie24 nie ma już kontrowersyjnego wpisu. Ba, nie ma żadnego z wpisów tego autora.


Artur S. Górski

Czytaj więcej: Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 22.02.2011 13:46

w polskim ciemnogrodzie nie można napisać co się myśli,został tylko Strasburg jak jego skarzą, ja bym powiesił dużo więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dvcvz
  • dvcvz
  • 12.02.2011 11:04

Lepiej powiesić Jarka a oddanie tego do prokuratury i usunięcie wpisu to cenzura

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst autora W24 w prokuraturze (screen): http://img831.imageshack.us/img831/1601/balkusmax.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor Wiadomości24 ścigany przez prokuraturę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.