Pewna wygrana i awans Groclinu

W dzisiejszym meczu II rundy eliminacji do Pucharu UEFA Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. bez problemu pokonał Toboł Konstanay 2:0.

Piłkarze Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski cieszą się ze zdobycia bramki / Fot. PAP/Adam CiereszkoW pierwszym meczu rozegranym w Kazachstanie padł wynik 1:0 dla polskiej drużyny. Autorem bramki był Mariusz Muszalik, który wystąpił również w dzisiejszym meczu (w 77. minucie zmienił Radosława Majewskiego).

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji Groclinu nad rywalem. Już w 5. minucie meczu ekipa Jacka Zielińskiego zdobyła bramkę. Gola strzelił Adrian Sikora, który otrzymał piłkę po nieudanej próbie strzału innego zawodnika Groclinu.

Siedem minut później, po szybko wykonanym rzucie wolnym Nurbol Zhumaskaliyev strzelił, lecz nie zdołał trafić w światło bramki Groclinu. To był jedyny strzał na bramkę Sebastiana Przyrowskiego w pierwszej połowie.

W 19. minucie było już 2:0. Filip Ivanovski posłał kapitalne prostopadłe podanie do Sikory, który minął bramkarza i zdobył drugą bramkę w tym meczu.

Z dobrej strony w tym meczu pokazał się asystujący przy golu na 2:0 Ivanovski. W 38. minucie próbował sprytnie lobować bramkarza Toboła Alexandra Petukhova, lecz piłka po tej próbie zdobycia bramki przeleciała nad poprzeczką.

Goście najlepszą okazję na strzelenie kontaktowego gola mieli w 71. minucie, kiedy to z kilku metrów nie trafił w bramkę wprowadzony na boisko sześć minut wcześniej Sergey Ostapenko.

Piłkarz Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski Adrian Sikora (C) strzela bramkę podczas meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA z Tobołem Kostanaj, 30 bm. W obronie Kairat Nurdauletow (L). (gj) / Fot. PAP/Adam CiereszkoPierwsze 45 minut w wykonaniu Toboła były słabe, lecz w drugiej połowie Groclin wyraźnie cofnął się, co pozwoliło Kazachom na przeprowadzanie większej ilości akcji ofensywnych, które na szczęście dla drużyny Jacka Zielińskiego, nie przyniosły efektu w postaci bramki. Druga połowa była bardziej nudna niż pierwsza, ponieważ akcje Toboła nie były skuteczne, a ekipa z Grodziska Wlkp. nie starała się zbytnio o strzelenie trzeciej bramki i ostatecznie pogrążenie swojego rywala.

Jutro polska drużyna pozna przeciwnika w dwumeczu pierwszej rundy Pucharu UEFA. Losowanie odbędzie się w Monako o godzinie 13.

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Toboł Konstanay 2:0 (2:0)