Facebook Google+ Twitter

Pewne zwycięstwa Farta i Zaksy na początek Memoriału Ambroziaka

Nie miały większych problemów z pokonaniem swoich rywali Zaksa Kędzierzyn-Koźle i Fart Kielce. Bez straty seta, drużyny ograły odpowiednio: Politechnikę Warszawską oraz Tytana Częstochowa w pierwszym dniu VI Memoriału im. Z. Ambroziaka.

Dobre otwarcie kielczan

Najpierw na parkiet hali na warszawskim Ursynowie wybiegły, w meczu inaugurującym szósty memoriał ku pamięci wybitnego przed laty siatkarza i dziennikarza, drużyny Farta Kielce i Tytana Częstochowa.

Doszło do swego rodzaju niespodzianki, gdyż bardzo szybko, bo w trzech setach, kielczanie pokonali siatkarzy spod Jasnej Góry. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że o obliczu zespołu Farta decydują teraz przede wszystkim doskonali Francuzi, Pierre Pujol i Xavier Kapfer, wspomagani znanym i cenionym na polskich boiskach Rafałem Buszkiem, wynik już tak bardzo dziwić nie musi.

Podobny scenariusz

Wszystkie partie pierwszego spotkania układały się mniej więcej podobnie, zwłaszcza do pierwszych przerw technicznych. W premierowej i trzeciej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 17:17. W końcówce więcej „zimnej krwi” zachowywali podopieczni Grzegorza Wagnera.

Natomiast od początku drugiej części drużyna z Kielc dominowała niepodzielnie. Uzyskała kilkupunktową przewagę i z każdą następną akcją ją powiększała. Po meczu przyznano nagrody dla najlepszych zawodników w obu ekipach. Otrzymali je Buszek i Wojciech Sobala.

AZS Tytan Częstochowa – Fart Kielce 0:3 (21:25, 17:25, 21:25 )
AZS:
Drzyzga, Murek, Wiśniewski, Janeczek, Gierczyński, Sobala, Stańczak (libero) oraz Kamiński, Oczko

Fart: Pujol, Kapfer, Kamiński, Nilsson, Buszek, Zniszczoł, Żurek (libero) oraz Kozłowski, Jungiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.