Facebook Google+ Twitter

PFRON odcina dzieci od rehabilitacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-29 07:20

Prawie 200 głuchych i niedosłyszących dzieci z Podkarpacia może z początkiem 2010 roku zostać bez kompleksowej rehabilitacji - pisze "Nasz Dziennik". Gazeta wyjaśnia, że stowarzyszeniu rodziców dzieci z wadą słuchu w Krośnie nie udało się pozyskać pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

"Nasz Dziennik" podkreśla, że wniosek sporządzony przez pracowników stowarzyszenia został odrzucony na szczeblu centralnym, w Rzeszowie przeszedł bez problemu. Na pokrycie kosztów pracy specjalistów w przyszłym roku stowarzyszeniu- jedynej tego typu organizacji na Podkarpaciu sprawującej opiekę nad blisko dwustu dziećmi głuchymi, niedosłyszącymi i z wadami mowy - brakuje ponad 200 tysięcy złotych. Jak czytamy w "Naszym Dzienniku" brak pieniędzy może oznaczać konieczność zwolnienia czterech z sześciu rehabilitantów.

Dyrektor rzeszowskiego oddziału PFRON Maciej Szymański w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" tłumaczy, że wniosek stowarzyszenia z Krosna zawierał błędy formalne i dlatego został odrzucony przez ekspertów. Jego zdaniem, nie oznacza to, że stowarzyszenie musi zaprzestać prowadzenia działalności.

Dyrektor Szymański dodał, że w przyszłym roku zostaną ogłoszone kolejne konkursy, w których stowarzyszenie może startować, składając odpowiednio uzupełniony wniosek. Z pewnością zostanie on rozstrzygnięty pozytywnie. Zależy nam, aby głuche dzieci nie pozostawały bez rehabilitacji - zaznacza dyrektor.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.