PGE Skra Bełchatów-Delecta Bygdoszcz 3:0. Cel został osiągnięty!

Siatkarze Delecty Bydgoszcz po raz kolejny nie dali rady przełamać złej passy, która niefortunnie nadal nad nimi wisi. W meczu z Mistrzem Polski tylko w pierwszym secie byli w stanie postraszyć przeciwnika. MVP został Bartosz Kurek.

Premierową odsłonę skutecznie rozpoczął Karol Kłos. Następnie w świetnym ataku zaprezentował nam się Bartosz Kurek. A w zespole rywala we znaki dawał się Dawid Konarski, który fenomenalnie kończył wszystkie posłane do niego piłki. Pierwsza przerwa techniczna to 8:6 dla Bełchatowian. Po niej zagrywkę psuje Michał Winiarski. Wynik 10:9, w ataku zabłysnął Antiga, do niedawna zawodnik PGE Skry Bełchatów. Dwie akcje dalej punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Kurek. Drugi regulaminowy czas, to trzypunktowa przewaga gości. Przy stanie 19:17 w miejsce wspomnianego wcześniej Bartosza Kurka wchodzi Michał Bąkiewicz. W zespole gospodarzy Lipiński i Siltala. Stan punktowy 21:20 i punktowa zagrywka Siltali. Remis 21:21, kolejny as Fina, co powoduje wzięcie czasu przez Jacka Nawrockiego. Końcówka tej partii przypominała zażartą walkę dzikich kotów walczących o pożywienie. Od wyniku 31:31, kiedy z przesuniętej krótkiej zaatakował Pliński, Skra miała swoją ostatnią piłkę setową, wygraną dzięki zablokowaniu Dawida Konarskiego 33:31.

Drugi set obie drużyny rozpoczęły od wyrównanej gry. Trwała ona do stanu 2:2, kiedy to pewnym atakiem popisał się Stefan Antiga. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczni Jacka Nawrockiego zeszli ze 4 punktami w zapasie. Chwilę później zablokowany zostaje Mariusz Wlazły.Od stanu 15:9 prowadzenie Skry powiększa się. Przy stanie 15:11 Wlazły rekompensuje się za wcześniejsze pomyłki i dynamicznym atakiem sprawia 16:11, co dało jego drużynie 5 pkt. prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Do pierwszej piłki setowej doprowadził najlepszy zawodnik, popisując się nieprawdopodobnie skutecznym atakiem. Drugą część zakończył Atanasijevic 25:16.