Facebook Google+ Twitter

PGNiG kupi od Rosjan mniej gazu, ale i tak tanio

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 07:24

PGNiG dostanie rabat od Gazpromu, mimo że przez dwa lata nie odbierze maksymalnej ilości gazu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Według gazety, w tym roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w ramach nowego kontraktu z rosyjskim koncernem kupi 9,03 miliardów metrów sześciennych gazu - dowiedziała się gazeta. Będzie to o miliard mniej, niż zamówiono w Gazpromie, jednak PGNiG i tak dostanie upust cenowy. Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", PGNiG do docelowego poziomu 10,2 miliardów metrów sześciennych gazu, które ma odbierać od Rosjan przez 27 lat, będzie dochodzić stopniowo. W latach 2010 - 2011 kupi mniej gazu, ale zapłaci za niego taniej.

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że Rosjanie zgodzili się na upust w zamian za rezygnację Polski z roszczeń, wynikających z zaległych płatności Gazpromu. Ich poziom jest tajny, jednak nieoficjalnie mówi się, że może sięgać 10 procent wartości sprowadzonego gazu. W latach 2010 - 2011 PGNiG może w ten sposób zaoszczędzić nawet 100 miliardów dolarów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.