Facebook Google+ Twitter

PGNiG porozumiało się z Gazpromem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-30 13:14

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo uzgodniło z Gazpromem kwestie współpracy w sprawie dostaw gazu do Polski.

Strony porozumiały się co do zwiększenia dostaw, a także przedłużenia istniejącego kontraktu do 2037 roku. Poza tym wypracowano kompromisowe rozwiązania dotyczące zarządzania spółką EuRoPol GAZ SA i jej polityki taryfowej.

Wypracowane podczas rozmów uzgodnienia znalazły się w podpisanym przez strony wspólnym oświadczeniu. Wejdą w życie po podpisaniu przez Polskę i Rosję odpowiednich dokumentów na szczeblu rządowym.

Rozmowy zakończyły się wczoraj po południu w Moskwie.

Zużycie gazu ziemnego w Polsce wynosi około14 miliardów metrów sześciennych, z czego około 30 procent stanowi wydobycie krajowe. W 2008 roku Gazprom Export dostarczyło do Polski ponad 7 miliardówe metrów sześciennych gazu. Import rosyjskiego gazu do Polski i jego przesył przez terytorium Polski odbywa się na podstawie długoterminowych kontraktów, zawartych na podstawie porozumienia międzyrządowego z 1993 roku i aneksów do tego porozumienia.

Spółka EuRoPol GAZ działa od 1993 roku i jest właścicielem polskiego odcinka gazociągu Jamał-Europa o długości 684 kilometrów, a także 5 tłoczni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.