Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32796 miejsce

Phenian grozi Japonii atakiem jądrowym

Armia Korei Północnej odpowie bez wahania śmiertelnym uderzeniem, jeśli Japonia przechwyci satelitę wystrzelonego w celach pokojowych. Takie oświadczenie złożył rząd w Phenianie, być może na dzień przed uruchomieniem swojej rakiety.

Wybuch bomby atomowej nad Nagasaki / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e0/Nagasakibomb.jpg/502px-Nagasakibomb.jpgWedług "Daily Telegraph" agenci jednego z wywiadów przekazali informację, że na kilka dni przed planowanym wystrzeleniem rakiety Taepdong-2 Korea Północna w dwóch podziemnych ośrodkach rozmieściła głowice nuklearne dla rakiet Rodong. Armia północnokoreańska posiada około 320 takich rakiet. Wystrzeliwane one mogą być z mobilnych wyrzutni, a w ich promieniu rażenia, wynoszącym około 1300 km, leżą Wyspy Japońskie.

Amerykański ekspert Selig Harrison podczas styczniowej wizyty w Korei Północnej, dowiedział się, że armia tego kraju, w tajemnicy skonstruowała głowice jądrowe, wykorzystując wzbogacone paliwo plutonowe ze zużytych prętów reaktora atomowego w Jongbion. Prawdopodobnie tym sposobem zdołali uzbroić rakiety w cztery, do sześciu głowic nuklearnych.

Phenian twierdzi, że rakieta Taepdong-2 ma wynieść na orbitę okołoziemską satelitę komunikacyjnego. Japonia jednak obawiając się ataku atomowego oświadczyła, że zestrzeli rakietę północnokoreańską natychmiast, gdy tylko znajdzie się nad jej terytorium. U wybrzeży Korei Północnej w rejonie przewidywanego wystrzelenia rakiety czuwają dwa amerykańskie niszczyciele klasy Aegis uzbrojone w rakiety przechwytujące SM-3 oraz w rakiety „Tomahawk”.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uruchomienie przez Koreę Północną rakiety Taepdong-2 może nastąpić już jutro...

Źródło: Goniec.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Nie byłoby całej tej retoryki wojennej i niespotykanych dotąd gróźb ze strony reżimu gdyby chodziło tylko o wyłudzenie środków pomocowych. Zresztą tych Kimowi nie zabraknie - bracia Chińczycy nie zostawią ich samych sobie. Sądzę nawet, że to ich sprawka, że reżim z taką butą pręży swoje muskuły. Kim bowiem ostrzy zęby na Koree Poludniową i znalazł już sposób na prowokacje, a jest nią test rakiet i zestrzelenie jej albo przez Japońców, albo też koreańczyków z południa, wywołującą wojnę pomiędzy oboma krajami. Apropos wojny, przepowiednia-sen jednego goscia z internetu:

[url]http://www.liveleak.com/view?i=21c_1236239187[/url]

Tłumaczenie tej przepowiedni: Korea Północna przeprowadzi test rakietowy 1 lub 2 rakiet. Będą miały usterkę i albo wylądują z powrotem na ich własną ludność, albo uderzą w Koreę Południową z powodu ich słabej technologii. Ich rząd (Korei Północnej) będzie starał się zrzucić winę na Koreę Południową jako atak z ich strony, albo to Korea Południowa odpowie odwetem za celową prowokację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czeka nas jednakże weekend pełny napięcia. Zresztą początek przyszłego tygodnia być może też. Może to rzeczywiście gra na wyłudzenie środków pomocowych, a może nie... Reżim północnokoreański jest jednak bardzo nieprzewidywalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale NIE wystrzelili.
Wydaje mi sie, że to potrząsanie glowicami i groźby wystrzelenia maja na celu znowu zastraszenie i wyłudzenie kolejnej pomocy, ze strony świata, ktory pacyfikuje w ten sposób cwaniaka, głodzącego własny naród. O ile pamietam, to nie pierwsze groźby, z powodu których ten zbrodniczy rezim dostaje pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też mam nadzieję, że nie dojdzie do tego najgorszego! Jednak wiedząc, z kim ma się do czynienia, trudno nie czuć niepokoju. Oby jednak jeszcze raz wszystko rozeszło się po kościach!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inne informacje na ten temat, zebrane z jednego serwisu, chronologicznie ułożone chyba:
http://www.tvn24.pl/12691,1592672,0,1,korea-pln-ostrzy-zeby--usa-uwaga-beda-konsekwencje,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/12691,1592898,0,1,rosja-wzywa--japonia-straszy-koree,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/12691,1593399,0,1,amerykanskie-okrety-wojenne-w-gotowosci,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/12691,1593729,0,1,korea-grozi-odwetem-w-razie-zestrzelenia-rakiety,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/12691,1593871,0,1,nerwowe-oczekiwanie-na-koreanska-rakiete,wiadomosc.html

I na deser jeden film, oczywiście fikcja i wideomontaż ale monumentalnie wygląda;).
http://www.youtube.com/watch?v=KcRMe9iCu3A

Oczywiście także mam nadzieję że do tego nie dojdzie, jednocześnie z pewną ekscytacją patrzę w jutro...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bogusławie, Hiobnowe wieści Pan przynosi!
Może jednak ktoś pójdzie po rozum do głowy... i nie dopuści....

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż... Żyć tak, by nie żałować swoich czynów w chwili śmierci, kiedykolwiek by ona nie nadeszła;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.