Facebook Google+ Twitter

Phenian grozi wojną Korei Południowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-27 12:54

Korea Północna grozi wojną Korei Południowej. To odpowiedź Phenianu na deklarację południowokoreańskich władz, które zapowiedziały dołączenie do Inicjatywy przeciwko Proliferacji Broni Masowego Rażenia.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPDeklarację Korei Południowej Phenian uznał za wypowiedzenie porozumienia o zawieszeniu broni, które w 1953 roku faktycznie kończyło wojnę pomiędzy państwami koreańskimi.

W odpowiedzi na północnokoreańskie próby jądrowe i rakietowe Seul zdecydował się na dołączenie do Inicjatywy przeciwko Rozprzesrtzenianiu Broni Masowego Rażenia. Inicjatywa powstała w 2003 roku i zakłada możliwość zatrzymywania m.in. statków podejrzewanych o transportowanie broni masowego rażenia, bądż środków mających służyć do jej produkcji. Właśnie tego najbardziej obawiają się władze komunistycznej Północy, oskarżanie o przemyt zakazanych materiałów na statkach handlowych.

Korea Północna po raz kolejny dokonała też we środę testów rakiet krótkiego zasięgu. Seulskie media z kolei poinformowały, iż ośrodek nuklearny w Jongbion rozpoczął produkcję uranu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.