Facebook Google+ Twitter

Phenian przygotowuje próbę rakiety balistycznej

Stany Zjednoczone podejrzewają Phenian o przygotowania do prób uruchomienia rakiety balistycznej.

Flaga Korei Północnej / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/51/Flag_of_North_Korea.svg/800px-Flag_of_North_Korea.svg.pngAmerykańskie satelity szpiegowskie w ciągu kilku ostatnich dni odnotowały wzmożoną aktywność wojsk północnokoreańskich w rejonie platformy startowej, z której wcześniej dokonano uruchomienia rakiety "Tepchodon-2". Informację taką przekazała dziś telewizja CNN, powołując się na oświadczenie amerykańskich wojskowych. W komunikacie zawarta jest informacja, że na zdjęciach satelitarnych widać Koreańczyków montujących na platformie startowej wyposażenie telemetryczne, które jest niezbędne do uruchamiania rakiet balistycznych. Jednocześnie władze amerykańskie podkreślają, że nie mają do chwili obecnej bezpośrednich dowodów transportowania rakiety balistycznej do miejsca startu.
Źródło:Interfax

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Marzy mi się świat bez wojen, bez eskalacji zbrojeń .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się osobiście, że przy wspólnym froncie USA i Rosji (która ma z Iranem własne interesy i dobre stosunki) realne staje się przynajmniej rozładowanie konfliktów na Bliskim Wschodzie i ustanowienie pokoju - czy trwałego, zależeć będzie od dalszej polityki w stosunku do krajów arabskich oraz Iranu i Izraela. Większym zagrożeniem dla światowego pokoju wydaje mi się jednak nieprzewidywalna Korea Północna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2009 17:16

...a ja myślę, że Korea Północna istotnie stanowi zagrożenie, natomiast III wojna światowa - zacznie się od konfliktu Iranu z Izraelem. Bardzo źle oceniam posunięcia nowej administracji Białego Domu, która próbuje "dogadać się" z Iranem. Nikt nie wie, (albo udaje) że to prawie mocarstwo nuklearne! D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja krótka, pełna treści, pełna pytań. Najważniejsze z nich: i co dalej? Korea Północna stanowi dziś chyba największe zagrożenie dla istnienia współczesnej cywilizacji. Trudno milczeć i chować głowę w piasek!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2009 15:12

Wyprzedza Pan "Fakty" i "Wiadomości". Co ja będę robił wieczorem :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.