Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17293 miejsce

Philip José Farmer: "Przebudzenie kamiennego boga"

Naukowiec pracujący nad "zamrażaczem materii", w wyniku awarii urządzenia, zostaje zamieniony w kamień i uwięziony niczym owad w bursztynie. Mijają wieki, a może nawet kolejne ery... Aż raptem wyładowanie pioruna przywraca go do życia.

Okładka anglojęzycznego wydania z 1976 r. / Fot. Panther, British PrintingOszołomiony naukowiec spostrzega, że pomimo szalejącego wokół pożaru, dwie humanoidalne rasy prowadzą miedzy sobą zażartą walkę. Walczący dostrzegają w końcu, że mężczyzna został oswobodzony i trzyma w rekach wydobyty z kieszeni marynarki sprężynowy nóż oraz jedną z ich prymitywnych broni - ostry tomahawk. Co zrobi? Czy zdaje sobie sprawę, że to właśnie on jest powodem konfliktu?

Książka (po raz pierwszy wydana w 1970 roku) zaskakuję swą plastyczną wizją przyszłości, w której inteligentne życie po raz kolejny się odradza. Tym razem, równorzędnie obok siebie, rozwija się jednak więcej rozumnych ras. Ponoć wśród nich są także ludzie... Pytanie czy to zachowany, stary gatunek, czy też zupełnie nowy, tylko do złudzenia podobny.

Okładka wydania polskojęzycznego / Fot. VersusTłumaczenie: Wiesław Marcysiak
Autor okładki: Sławomir Laskowski
Wydawca: Versus
Miejsce wydania: Lublin
Data wydania: 1990
Liczba stron: 176
ISBN-10: 83-85150-64-1
Oprawa: miękka

Philip José Farmer (1918 - 2009) znany jest w Polsce przede wszystkim jako twórca cyklu "Świat Rzeki (Riverworld), w nawiązaniu do którego w 2003 r. powstał serial telewizyjny oraz w 2010 r. telewizyjna ekranizacja pełnometrażowa (obie produkcje pod tym samym tytułem).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.