Facebook Google+ Twitter

Philip Seymour Hoffman nie żyje. Laureat Oscara debiutował w Polsce

Philip Seymour Hoffman zmarł w wieku 46 lat prawdopodobnie z przedawkowania heroiny. Laureat Oscara, Złotego Globa i BAFTY debiutował w Polsce, w filmie "Szuler" Adka Drabińskiego, w którym zagrał z Ewą Gawryluk.

 / Fot. Georges Biard [CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia CommonsPhilip Seymour Hoffman, znakomity aktor, laureat Oscara, Złotego Globa i BAFTY, nie żyje. 46-letni aktor, od wielu lat zmagający się z uzależnieniem od narkotyków, prawdopodobnie przedawkował heroinę.

Hoffman zmarł 2 lutego w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku. Znaleziono go ze strzykawką wbitą w ramię - obok leżała koperta z heroiną. Aktor już w młodości był uzależniony od narkotyków, później jednak udało mu się zerwać z nałogiem i przez 20 lat był czysty. W tym czasie zagrał wiele fantastycznych ról, w tym Trumana Capote'a w dramacie Bennetta Millera - za tę kreację otrzymał Oscara.

Nie wszyscy wiedzą, że aktor debiutował w Polsce, w filmie "Szuler" Adka Drabińskiego. Zagrał m.in. z Ewą Gawryluk. "Zatrudniłem go bez namysłu. Nie miał za sobą żadnego doświadczenia aktorskiego, tylko jakieś kursy i dużo chęci. Ale czułem, że to w środku jest wielki aktor" - cytuje słowa reżysera TVN24.

Hoffman osierocił troje małych dzieci: syna Coopera (10 l.), córki Tallulah (6 l.) i Willy (4 l.). Aktor obsesyjnie dbał o to, żeby jego dzieci nigdy nie sięgnęły po narkotyki. Niestety, niedawno sam ponownie wrócił do nałogu.

Informacja o śmierci aktora poruszyła cały świat kina. "To był niesamowicie zdolny artysta" - powiedział Gary Oldman.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.