Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9191 miejsce

Philippe Tłokiński: Jestem pozytywnie nastawiony do Polski. Wywiad

Wywiad z Philippe Tłokińskim, który w nieco żartobliwy sposób odpowiedział na moje pytania.

Philippe Tłokiński z sesji / Fot. by Ado Relations Hanna SokólskaPhilippe Tłokiński jest aktorem teatralnym i telewizyjnym. Polskiej publiczności dał się poznać z seriali produkcji TVN, Prosto w serce i Przepis na życie.

Justyna Borowiecka: Kiedy zdałeś sobie sprawę z tego, że aktorstwo, to jest to, co chciałbyś w życiu robić?
Philippe Tłokiński: Kiedyś myślałem, że chciałem być prawnikiem, ale ktoś mnie zapytał, dlaczego... Odpowiedziałem wtedy, że lubię słowa, widzę się mówiącego publicznie lub broniącego jakiejś sprawy, walczącego o prawdę, itd.
To ta osoba zasugerowała, że może chciałbym być aktorem. To był bardzo trafny żart...

Jak zareagowała rodzina na wiadomość, że chcesz zostać aktorem?
- Początkowo się martwili. Czy to nie jest jakiś kaprys? Niepewny zawód... W sumie, bardzo dobrze zareagowali, bo dali mi możliwość sprawdzenia czy naprawdę tego chciałem... Ich zmartwienie było moim egzaminem. Aż do momentu, kiedy zdecydowanie powiedziałem mamie, że nawet jak będę aktorem bez "wielkiej kariery" i bez pieniędzy, to i tak będę szczęśliwy! Wbrew pozorom, to ją uspokoiło...

Do niedawna mogliśmy Cię oglądać w serialu "Prosto w serce", gdzie grałeś Adama i w "Przepisie na życie", gdzie wcielałeś się w postać Ignacego. Do której z tych postaci jesteś bardziej podobny tak prywatnie? I czy w ogóle jesteś?
Po pierwsze, nie wiem czy bym powiedział że się "wcieliłem"? (uśmiech!) Louis Jouvet (francuski aktor i reżyser teatralny) kiedyś powiedział, odpowiadając na takie pytanie, że postać nie ma ciała... Istnieje u aktorów taki ciągły paradoks między wcieleniem i dystansem, przeżywaniem i techniką. Jerzy Grotowski też to określił jako droga organiczna i droga sztuczna (w sensie, że to pochodzi od "sztuki", czyli coś pozytywnego). Zawsze żonglujemy tym paradoksem. Więc trudno mi się odnaleźć w tym wszystkim. Czy jestem podobny do postaci, czy nie? Nawet nie wiem, czy chciałbym rozwiązać tę zagadkę... Borys Szyc kiedyś odpowiedział na to pytanie, że ma podobną twarz do postaci... Bardzo mądrze.

Oglądasz te seriale, w których grasz?
Oczywiście! I oglądam to bardzo krytycznym okiem. Kiedy mówię krytycznie, to nie znaczy, że źle... To znaczy, że próbuję określić, co zostało lepiej lub gorzej wykonane...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Anka Popolewska
  • Anka Popolewska
  • 07.09.2012 11:31

Jak sie nie wie, jak na pytanie odpowiedziec to zawsze powołuje sie na slawnych ludzi (innych aktorow, rezyserow itp.)
Wywiad ciekawy, ale Philippe musi sie jeszcze duzo nauczyc i to nie tylko w aktorstwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marco
  • marco
  • 04.05.2012 14:24

wywiadzik full wypad :D, gratulejszyn :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta
  • Marta
  • 26.01.2012 13:24

Filip nie co mnie rozczarował odpowiedza na pytanie o klimat francuskich teatrów, moja ciocia grala w jednym z nich i faktycznie slyna one z romantycznego klikatu (wierzyłam ze filip tez tak odpowie), Pani Justyna miala rację co do grania w teatrach (idzie sie m.in po to aby zobaczyc "swojego ulubionego" aktora/aktorke)
wywiad calkiem, calkiem
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra, z humorem rozmowa. Nie znam tego aktora w ogóle choćby dlatego, że nie znam wymienionych seriali, ale wydaje się interesującą postacią i... fajna uroda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 25.01.2012 15:27

Interesuacy wywiad! Filip wydaje sie byc interesuącym aktorem :), pozdrawiam i czekam na wiecej Twoim wywiadów Justynko!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Max Lagodziński
  • Max Lagodziński
  • 25.01.2012 13:32

Bardzo dobry wywiad Justyno! pozdrawiam serdecznie! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.