Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29558 miejsce

Philips wycofuje się z Łodzi

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-04-20 09:25

Pod koniec roku z biurowca przy alei Piłsudskiego w Łodzi zniknie logo Philipsa. Koncern chce przekazać kontrolę nad swoim centrum finansowo-księgowym innej firmie. Kto to będzie? Negocjacje dopiero się rozpoczynają. Firma, która je wygra, przejmie biurowiec z pracownikami, system księgowania i kontrakt na obsługę Philipsa.

Oprócz łódzkiego, Philips planuje sprzedaż jeszcze dwóch innych podobnych centrów na świecie - w indyjskim Chennai i Bangkoku w Tajlandii. W sumie w trzech centrach pracuje 1450 osób, w łódzkim ponad 800 osób.

– Osiągnęliśmy już maksymalny pułap możliwości rozwoju – mówi Leo Ammerlaan, dyrektor generalny Europejskiego Centrum Usługowego Philips w Łodzi. – Ponieważ nie jesteśmy zainteresowani rozwijaniem gałęzi usług finansowych, poszukujemy partnera, specjalisty w tej branży.

Zmiany zostały już zaakceptowane przez centralę firmy. Rozesłano kilkadziesiąt ofert do największych graczy na rynku korporacyjnych usług finansowych. – Rozwój naszych centrów jest możliwy tylko poprzez świadczenie usług dla klientów zewnętrznych – twierdzi dyr. Ammerlaan i rozwija wizję: – Pod nowymi rządami łódzkie centrum może się dalej rozwijać, zatrudniać kolejnych ludzi, a nawet zbudować kolejne skrzydło biurowca.

Umowa z firmą, która przejmie philipsowe centra, ma być sfinalizowana w IV kwartale tego roku. Centra mają nadal obsługiwać, złożoną z 500 firm, sieć Philipsa. Dyrekcja firmy zapewnia, że w kontrakcie będą gwarancje zatrudnienia i płac - przynajmniej na okres przejściowy. Co dalej? "Biznes is biznes".

Na pytanie dziennikarzy, czy władze Łodzi wiedzą już o decyzji, Leo Ammerlaan stwierdził: - Jutro je zawiadomimy. Philips i Dell to sztandarowe firmy, których ściągnięciem do Łodzi szczyci się prezydent Jerzy Kropiwnicki. W lutym odsłonił nawet pomnik na dziedzińcu Urzędu Miasta Łodzi, na którym kazał wyryć: "Początek ery informacyjnej w Łodzi. Philips 17.06 2004, Dell 21.11.2006".

Wczoraj prezydent Łodzi nie krył zaskoczenia obrotem sprawy. Nowe wieści skomentował jego zastępca Marek Michalik. – Skoro Philips zdecydował się na rezygnację z tego typu usług, należy oczekiwać, że w Łodzi pojawi się nowa, prężna firma – powiedział wiceprezydent Michalik. – Jeżeli nowy inwestor powiększy centrum, dla miasta będzie to tylko z zyskiem.

W przyszłym tygodniu prezydent Łodzi ma się spotkać z dyrekcją łódzkiego Philipsa.

* * * * *

Chociaż dyrekcja łódzkiego Philipsa uważa, że po zmianie właściciela centrum będzie tylko lepiej, dla miasta takie rozwiązanie nie jest dobre. Z Łodzi odchodzi bowiem inwestor, którego marka jest rozpoznawalna na całym świecie. Nowa firma, oby jak najlepsza, zapewne nie będzie tak powszechnie znaną. Na tym ruchu straci wizerunek miasta. Miejmy tylko nadzieję, że nie stracą łodzianie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.