Facebook Google+ Twitter

Pianistka Man Li Szczepańska w hołdzie Polsce i Sienkiewiczowi

8 XI o godz. 14.30 jej koncert utworów Chopina i Paderewskiego ku pamięci odzyskania Niepodległości Polski w warszawskiej SGH, a 15 XI o godz. 18 w krakowskiej restauracji "Bei Jing" w 97 rocznicę śmierci pisarza Henryka Sienkiewicza

Słuchacze koncertu Man LI Szczepańskiej w auli SGH w Warszawie, listopad 2013 / Fot. Jan SzczepańskiWybitna pianistka Man LI Szczepańska / Fot. archiwum Man Li Szczepańskiej W swojej drugiej po Chinach Ojczyźnie - Polsce wybitna polsko chińska pianistka Man LI Szczepańska otrzymuje także w tym roku kolejne bardzo prestiżowe propozycje występów, między innymi zimą zagrała w transmitowanym na żywo przez internet koncercie "Chopin w Krainie Żubra" pod patronatem Światowego Centrum Dydaktycznego Fryderyka Chopina , w środku lata w plenerze pod pomnikiem Fryderyka Chopina w warszawskich Łazienkach Królewskich, a 8 listopada studenci warszawskiej SGH przy Alejach Niepodległości zaprosili ją na koncert w związku z rocznicą odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości i przygotowana w SGH z tej okazji konferencji naukowej poświęconej wielkim ojcom polskiej Niepodległości, Paderewskiemu, Dmowskiemu. i Piłsudskiemu.

W warszawskim koncercie zabrzmią patriotyczne tony wielkiej muzyki Fryderyka Chopina i Jgnacego Jana Ignacego Paderewskiego, o których się mówi, że "wygrali" także na fortepianach Polsce niepodległość.
Wybitna pianistka Li Man Szczepańska podczas koncertu w auli SGH w Warszawie / Fot. Jan Szczepański
Organizatorami tego koncertu są:
Klub Narodowy Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Światowe Centrum Dydaktyczne Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli
Stowarzyszenie Promocji Pianistki Man Li Szczepańskiej

oraz firma Mobilis Meble
Polecam także krakowskie Biuro Podróży Fogra Travel, ul. Pawia 12
http://www.fogratravel.pl/

Na pewno wszędzie tam, gdzie wymienieni wielcy muzycy i kompozytorzy polscy występowali (Chopin np. w salonach Paryża. Paderewski w Anglii, a nawet dalekiej Australii)) , stanowili ambasadę polskości i krzewili ducha narodowego.
Doskonale to rozumie i interpretuje w tym duchu ich muzykę niezrównana pianistka chopinistka Man Li Szczepańska, wirtuoz w spódnicy, królowa fortepianu. Polonezy, mazurki, etiudy w jej wykonaniu jeszcze mocniej chwytają za serce, gdy widzimy że gra je rodowita Chinka, która do 19 roku życia mieszkała w Pekinie, a ukończyła niespełna 10 lat temu Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie i jeszcze pogłębia, choć osiągnęła więcej niż europejski poziom, mistrzowskie umiejętności u profesora Kazimierza Gierżoda w Warszawie.

W zorganizowaniu koncertu na SGH pomaga zwłaszcza zachęcona przez organizatorów firma Mobiles Meble z Konina. To wspaniale, że docenia ktoś w świecie bussinesu wielki talent pianistyczny z okazji polskiego święta narodowego.

Listopad to okres w wielkich rocznic i jedną z nich jest 97 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza, krzewiącego duch polskości w swoich powieściach historycznych. I znów niezmordowana Man LI Szczepańska dedykuje temu wielkiemu pisarzowi utwory Fryderyka Chopina w Krakowie w miejscu, którego nazwa przypomina miejsce urodzenia pianistki - "Bei Jing" w Krakowie przy Placu Sikorskiego1, gdzie wystąpi 15 listopada br. o godz. 18 podczas uroczystości naukowej i artystycznej na zaproszenie Stowarzyszenia Artystycznego i Naukowego imienia Henryka Sienkiewicza ZG w Krakowie.
Man LI Szczepańska w SGH Warszawa / Fot. Jan Szczepański
Prawdopodobnie z początkiem grudnia pianistka Man LI Szczepańska zagra koncert w hołdzie pisarzowi i bohaterom Ziemi Łukowskiej w miejscu urodzenia pisarza w dworku Muzeum Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.Pianistka Man Li Szczepańska coraz częściej koncertuje w towarzystwie utalentowanej wokalnie córeczki Awaz Lila Melodii Szczepańskiej ( na zdj. przy fortepianie w Muzeum Regionalno Historycznym w Andrychowie, wrzesień 20130 / Fot. Wiesław Adamik Man Li Szczepańska w towarzystwie wokalistki 6 letniej córeczki Awaz Lila w Andrychowie

Łózko wyprodukowane przez mecenasa koncertów pianistki Man LI Szczepańskiej firmę Mobiles Meble http://www.mobilismeble.pl/ / Fot. Mobiles |MebleMeble mecenasa koncertu pianistki Man LI Szczepańskiej w Warszawie i Krakowie / Fot. Mobilis MebleAsortyment mebli produkowanych przez mecenasa koncertu Man Li Szczepańskiej w SGH w Warszawie http://www.mobilismeble.pl/ / Fot. Mobiles Meble
Mecenas koncertów Man LI Szczepańskiej i jego wyroby meblarskie:
http://www.mobilismeble.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.