Facebook Google+ Twitter

Piaseczny i LemOn na Myślenickim Festiwalu Lata

Od lat tradycyjnie w ostatni weekend lipca plaża trawiasta na myślenickim Zarabiu zamienia się w miejsce spotkań, koncertów i zabawy.

 / Fot. UMiGNiespodzianką rok rocznie pozostają atrakcje przygotowane przez organizatorów, a tych przeważnie nie brakuje. Podczas Myślenickiego Festiwalu Lata wydarzeniom na plaży towarzyszą liczne imprezy odbywające się w różnych częściach miasta organizowane przez jednostki Gminne.


Co na plaży?


Zaczynamy już w piątek, letnim kinem plenerowym. Będzie komediowo i po polsku. O godz. 22:00 na ekranie zostaną wyświetlone kultowe komedie w reżyserii Olafa Lubaszenki „Chłopaki nie płaczą” oraz „Poranek kojota”. Z pewnością przyda się kocyk lub leżak oraz dobre towarzystwo.
W sobotę 26 lipca jako główna gwiazda wieczoru o godz. 20:30 wystąpi zespół LemON, a dzień później o tej samej porze Andrzej Piaseczny. Cała zabawa natomiast rozpocznie się nieco wcześniej bo już od godz. 15:00. W podróż z Panem Kleksem z chętnie wybiorą się zarówno dzieci jak i starsi wielbiciele. Nie zabraknie licznych konkursów i zabaw z nagrodami. A amatorzy tańca będą mogli podziwiać pokazy fitness, popisy cheerleadrek oraz uczestników talent show tj. You Can Dance, Mam talent czy Got to Dance – tylko taniec. Po koncertach gwiazd, plaża trawiasta zarówno w piątek jak i w sobotę zamieni się w największą w okolicy dyskotekę.


Kulturalnie


Dzień poprzedzający imprezy na Zarabiu odbędą się. „Kulturalne dni Myślenic” (25 lipca, piątek). Te z kolei przyciągną na spotkania i wystawy do Biblioteki Miejskiej oraz Muzeum Regionalnego Dom Grecki. Na niezwykłe „Slajdowisko” zaprasza również Myślenicka Grupa Fotograficzna MG Foto, która swoje prace zaprezentuje na ścianie Kamienicy Obońskich przy Rynku 27. Piątkowych koncertów będzie można wysłuchać w Domu Greckim („Pieśni Kolberga”) oraz w ogródku przy ul. Jordana (Legend of Kazimierz, zespół który Myśleniczanie mogli już podziwiać, w towarzystwie Myślenickiej Orkiestry Kameralnej Concertino).
W sobotę natomiast od godz. 16:00 na wystawę prac wykonanych podczas XVII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych zaprasza Myślenicki Ośrodek Kultury.


Na sportowo


Podczas zawodów będą mogli się wykazać amatorzy i praktycy różnych dyscyplin sportowych. O puchar burmistrza powalczą tenisiści, wielbiciele petanque oraz strzelectwa sportowego. Szanse na trofeum, będą mieli także gracze kolejnej dyscypliny jaką od niedawna można uprawiać na Zarabiu – badmintona. Dla tych, którzy wolą konkurować w ciszy na łonie natury, odbędą zawody muchowe, w których udział mogą wziąć zarówno juniorzy jak i nieco bardziej doświadczeni wędkarze.


Pełny program Myślenickiego Festiwalu Lata można znaleźć na stronie www.myslenice.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.