Facebook Google+ Twitter

"Piasek" Piaseczny w komitecie honorowym PO w Kielcach

- Uwolnimy Was od kacyków i pierwszego sekretarza! - tak na wczorajszej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej w Kielcach zachęcała do głosowania Julia Pitera.

Oficjalnie konwencja największej partii opozycyjnej w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpoczęła się o 18, ale już kilka godzin wcześniej aktywiści Platformy agitowali w centrum miasta, między innymi rozdając przechodniom róże. Pół godziny przed rozpoczęciem spotkania w WDK sala wypełniła sie po brzegi sympatykami PO.

Po powitaniu gości przez prowadzących głos zabrał przewodniczący Donald Tusk. Większość przemówienia lidera zdominowała kwestia emigracji zarobkowej Polaków i tego, jak zachęcić tych którzy wyjechali by powrócili do Polski. Kilka minut później na scenie pojawił się Konstanty Miodowicz - numer pierwszy na świętokrzyskiej liście Platformy Obywatelskiej do Sejmu. W przemówieniu zganił władzę m.in. za według niego niedotrzymanie obietnic wyborczych. Po nim głos zabrała Julia Pitera. Przemowa posłanki przyjęta została gromkimi brawami. Aplauz często przerywał jej wypowiedź. Największy wzbudziły opinie Pitery o świętokrzyskim pośle i wicepremierze - Przemysławie Gosiewskim, którego przyrównała do "pierwszych sekretarzy KC PZPR pławiących się w luksusach".

Na konwencji przedstawieni zostali świętokrzyscy kandydaci do parlamentu z ramienia Platformy. Na sali obecny był również tzw: "komitet honorowy partii w Świętokrzyskiem", w którym zasiedli m.in. politolog Kazimierz Kik oraz piosenkarz Andrzej "Piasek" Piaseczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.