Piąta kolejka i piąte zwycięstwo Wisły!

Mistrz Polski póki co cały czas wygrywa w lidze. Podopieczni Skorży i tym razem zgarnęli całą pulę.

Wisła / Fot. PAP/ WarżawaWisła Kraków pokonała w sobotnim meczu piątej kolejki ekstraklasy Jagiellonię Białystok 2:1. Goście przyjechali do Sosnowca z bardzo dobrym bilansem (cztery mecze, w tym trzy zwycięstwa). Był to więc pojedynek lidera z wirtualnym wiceliderem. Czemu? Wiadomo, Jaga, gdyby nie minus 10 punktów na starcie sezonu zajmowałaby właśnie drugą lokatę.

W 22. minucie gry, w ogromnym zamieszaniu w polu karnym gości, piłkę do bramki wepchnął Junior Diaz. Wcześniej kiksa zaliczył Paweł Brożek, który nie trafił czysto w piłkę. W 29. minucie mistrz Polski przeprowadził zabójczą kontrę, która zakończyła się ładną bramką Pawła Brożka. Król strzelców ligi otrzymał podanie od Małeckiego na 17. metrze i płaskim strzałem w długi róg pokonał Gikiewicza.

Wisła atakowała, ale jakby nieco słabiej. W szeregi drużyny wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystała Jaga. W 83. minucie meczu na strzał zdecydował się wprowadzony w drugiej połowie meczu Remigiusz Jezierski. Białostocki napastnik uderzył piłką w lewy słupek bramki, piłka trafiła jeszcze w plecy Pawełka i wtoczyła się do bramki.

Do końca meczu Wisła jednak kontrolowała przebieg gry i nie dała sobie strzelić gola na wagę remisu. Mistrz Polski więc jest zdecydowanym liderem tabeli z kompletem zwycięstw mając trzy punkty przewagi nad Ruchem Chorzów i pięć nad Legią i Lechią.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0)

Bramki: Junior Diaz (22), Paweł Brożek (29) - Mariusz Pawełek (83 -samobójcza).
Żółte kartki: Mariusz Pawełek - Bruno Coutinho, Marco Reich.
Sędziował: Tomasz Mikulski

Widzów: 1500

Wisła: Mariusz Pawełek - Pablo Alvarez, Arkadiusz Głowacki (68. Mariusz Jop), Marcelo, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (78. Piotr Ćwielong), Radosław Sobolewski, Junior Diaz (87. Mauro Cantoro), Andraż Kirm - Paweł Brożek, Patryk Małecki.
Trener: Skorża

Jagiellonia: Rafał Gikiewicz - Thiago Rangel Cionek, Pavol Stano, Andrius Skerla, Alexis Norambuena - Igor Lewczuk (46. Marco Reich), Hermes, Paweł Zawistowski, Bruno Coutinho - Kamil Grosicki (80. Gustavo Adolfo Lamos Cardenas), Tomasz Frankowski (59. Remigiusz Jezierski).
Trener: Probierz