Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7799 miejsce

Piąta wokalistka Ich Troje... czy ostatnia?

Magda Femme, Justyna Majkowska, Ellie Mücke oraz Ania Świątczak w przeszłości towarzyszyły Wiśniewskiemu i Łągwie na scenie. W grudniu szeregi zespołu zasiliła Jeanette Vik. Czy to ona będzie ostatnią wokalistką Ich Troje?

 / Fot. LogoZespół Ich Troje powstał w Łodzi w 1995 roku z inicjatywy Jacka Łągwy i Michała Wiśniewskiego. Panowie przez jakiś czas poszukiwali wokalistki. W końcu do zespołu dołączyła Magdalena Pokora. Z nią zespół nagrał trzy płyty: "Intro" (1996), "Iti Cd" (1997) oraz "3" (1999), z czego ta ostatnia okazała się przełomową. Przez cztery lata grupa nie była doceniana przez dziennikarzy czy recenzentów. Dopiero w 1999 r. za sprawą przeboju "A wszystko to... bo Ciebie kocham" o zespole zaczęło robić się głośno. Płyta zdobyła status Złotej, posypały się propozycje koncertów i wywiadów. Podczas pracy nad kolejnym albumem Pokora postanowiła odejść z zespołu i rozpocząć karierę solową pod pseudonimem Magda Femme.

Aby płyta ukazała się na czas rozpoczęto poszukiwania nowej wokalistki. Została nią Justyna Majkowską, która kiedyś poznali w studio nagraniowym. Od razu przystąpiono do nagrań, których efektem była płyta "Ad. 4". Jak się później okazało to właśnie ten album stał się kluczem do sukcesu Ich Troje. Dzięki przebojom "Powiedz", "Zawsze z Tobą chciałbym być"
czy "Razem, a jednak osobno" zaczęły sypać się rekordowe propozycje koncertów. "Nowe" Ich Troje otrzymało nagrodę publiczności na KFPP w Opolu, zdobyli także Grand Prix Konkursu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karshlam, a krążek "Ad. 4" sprzedawał się jak ciepłe bułeczki, zdobywając w rezultacie status Diamentowej Płyty. Sukces zaowocował wydaniem rok później albumu "Po piąte a niech gadają" oraz zgłoszeniem utworu "Żadnych Granic" do Krajowych Preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji Ryga 2003. Zespół wygrał te preselekcje i kilka miesięcy później, podczas finału Eurowizji, wywalczył dla Polski wysokie 7 miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.