Facebook Google+ Twitter

Piąte miejsce polskiej pary w Cup of China

Polska para sportowa Dorota Zagórska i Mariusz Siudek zajęli piąte miejsce w zawodach Cup of China rozgrywanych z cyklu Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

Polska para sportowa Dorota Zagórska i Mariusz Siudek zajęli piąte miejsce w zawodach Cup of China rozgrywanych z cyklu łyżwiarskiego Grand Prix. W swoim programie dowolnym wykonywanym do utworów Fryderyka Chopina nie ustrzegli się błędów technicznych. Czysto wykonali jedynie potrójnego wyrzucanego Salchowa oraz potrójne podnoszenie twistowe. Ich piętą achillesową okazały się tym razem skoki skakane równolegle: potrójny Toeloop i Axel oraz wyrzucany Rittberger, którego podparła Dorota. W pierwszych w tym sezonie zawodach z cyklu Grand Prix - Skate America para Zagórska- Siudek zdobyła srebrny medal.

 


Zwycięzcami konkurencji par sportowych są Chińczycy Xue Shen- Hongbo Zhao, byli mistrzowie świata i brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich. Powracający po ciężkiej kontuzji zawodnicy wykonali niemal doskonały program do muzyki „Meditation” Julesa Masseneta. Jedyny błąd przytrafił im się przy podnoszeniu biodrowym w ostatnich sekundach programu. Xue Shen i Hongbo Zhao prawdopodobnie ostatni sezon startują w gronie amatorów. Uciążliwa kontuzja ścięgna Achillesa doznana przez partnera uniemożliwiła im na wiele miesięcy treningi oraz zdobycie upragnionego złotego medalu olimpijskiego w Turynie.

 


W konkurencji tańców na lodzie niespodziewany sukces odniosła rosyjska para Oksana Domnina- Maxim Shabalin. W końcowej klasyfikacji wyprzedzili zdecydowanych faworytów tej imprezy, wicemistrzów olimpijskich Amerykanów Tanith Belbin i Bena Agosto.

 


Wśród pań zwyciężyła Węgierka Julia Sebestyen, była Mistrzynii Europy. Słynąca z bardzo wysokich i dynamicznych skoków Węgierka nie była ostatnio w najlepszej formie. Sukces w Cup of China z pewnością może być dla niej mobilizujący. Już wcześniej stawała na podium w zawodach Grand Prix, ale jeszcze nigdy na najwyższym. - Ciągle nie mogę w to uwierzyć - wyznała Sebestyen na stronie internetowej ISU (Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej)

- Po zupełnie nieudanym ostatnim sezonie to dla mnie bardzo ważny moment. 

Sebestyen wyprzedziła Japonkę Yukari Nakano oraz prowadzącą po programie krótkim Amerykankę Emily Hughes.

 


Złoty medal wśród solistów wywalczył Amerykanin Evan Lysacek. Jego występ do opery „Carmen” naszpikowany był bardzo trudnymi elementami technicznymi, które wykonał niemal bezbłędnie. Na podium stanęli też Sergei Davydov z Białorusi i  Kanadyjczyk Emanuel Sandhu. 

Żródło: International Skating Union www.isu.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.