Facebook Google+ Twitter

Piątkową noc spędź w... konfesjonale

  • B P
  • Data dodania: 2011-12-14 07:38

"Adwent to czas przygotowania! Przygotuj jednak serca, nie mieszkanie! Jeśli nie masz czasu w dzień, przyjdź do Pana w nocy, jak Nikodem. Otwórz przed Jezusem swe serce! On właśnie tam chce się narodzić!" - tymi słowami Bracia Mniejsi Kapucyni zapraszają na pierwszą we Wrocławiu "Noc Otwartych Konfesjonałów", która odbędzie się w nocy z 16 na 17 grudnia.

plakat informacyjny / Fot. Bracia Mniejsi KapucyniTym samym stolica Dolnego Śląska stała się kolejnym punktem na mapie całonocnych spowiedzi. "Noc Konfesjonałów" dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w 2007 roku księża z Nowego Jorku i Chicago postanowili w ten sposób odnowić Sakrament Pokuty i Pojednania. Po trzech latach, akcja za sprawą szczecińskich duchownych miała swój debiut w Polsce. Początkowo, było to wydarzenie o charakterze lokalnym, ale szybko przekroczyło ono nie tylko granice Szczecina, ale też i województwa zachodniopomorskiego. Aktualnie "Noc Konfesjonałów" odbyła się już między innymi w Radomiu, Gdańsku oraz Poznaniu. Poza Wrocławiem, do przeprowadzenia akcji, w najbliższym czasie, przygotowuje się Kalisz.

 / Fot. Bracia Mniejsi KapucyniNa mieszkańców Wrocławia i tych, którzy w mieście "tysiąca mostów" są tylko przejazdem, w konfesjonałach parafii św. Augustyna przy ulicy Sudeckiej 90, oczekiwać będą ojcowie z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Wrocławska "Noc Otwartych Konfesjonałów" rozpocznie się Liturgią Pokutną o godz. 20. Zwieńczeniem zaś całonocnego czuwania i adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie będzie poranna modlitwa Kościoła Katolickiego czyli Jutrznia. W jej trakcie, słowami psalmów wierni będą mogli wielbić oraz chwalić swojego Boga.

Więcej informacji uzyskasz na facebookowej stronie akcji.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

MARZENA MARCINKOWSKA
  • MARZENA MARCINKOWSKA
  • 17.12.2011 22:39

CIEKAWE,BO JEZUS WYRAŹNIE POWIEDZIAŁ,ŻE RAZ SIĘ NARODZIŁ,A NIE,ŻE BĘDZIE SIĘ RODZIĆ CO ROK.TAK SAMO RAZ UMARŁ I RAZ ZMARTWYCHWSTAŁ.JAK WIDZĆ,SĄ TACY,KTÓRZY GO CO ROK UŚMIERCAJĄ I ZMUSZAJA DO RODZENIA SIE...I NA TYM ZARABIAJA.SPRZEDAWANIE JEZUSA JEST CHYBA GRZECHEM???...

Komentarz został ukrytyrozwiń
trinity
  • trinity
  • 16.12.2011 10:03

Gdyby głupota miała skrzydła uleciałbyś niczym gołębica, Wacku...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wacek Świerszcz
  • Wacek Świerszcz
  • 16.12.2011 08:27

Brakuje nocnych maratonów dla zagorzałych grzeszników. Wiecie, spowiedź powyżej 2h - zniżka przy tacy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.