Facebook Google+ Twitter

Piątkowe premiery. Na co wybrać się do kina?

Premiery kinowe, które będziemy mieli okazję dziś zobaczyć, to propozycje dla wszystkich. Znajdzie coś dla siebie zarówno widz o wysublimowanym guście, jak i przeciętny obserwator czy dziecko.

 / Fot. plakat"Pokłosie" - o tym filmie mówi się już od dawna. To ma być "najodważniejszy polski film". Nowy thriller Władysława Pasikowskiego opowiada historię dwóch braci, Franciszka (Ireneusz Czop) i Józefa (Maciej Stuhr). Starszy z nich, Franciszek po wielu latach emigracji wraca do kraju, aby pomóc swojemu młodszemu bratu, który popadł w konflikt z mieszkańcami wsi. Józef niszczy pobliską drogę, czego nie mogą zaakceptować sąsiedzi. Okazuje się, że młodszy z braci Kalinów ma jednak poważny powód swoich działań. Franciszek, choć początkowo nie popiera tego, co robi jego brat, ostatecznie decyduje się mu pomóc. Wspólnie próbują dowiedzieć się prawdy o tajemniczej historii sprzed lat, która związana jest z ich wsią. W końcu dochodzi do tragedii.

Mimo że polska premiera "Pokłosia" jest dopiero dziś, to film już wzbudza wiele emocji i kontrowersji. Czy faktycznie okaże się "najodważniejszym polskim filmem"?

Kolejna propozycja na dzisiejszy wieczór, to "Alex Cross" inspirowany powieściami Jamesa Pattersona. Alex Cross (Tyler Perry) to pracujący dla FBI detektyw i psycholog. Kiedy w brutalny sposób zostaje zamordowana młoda kobieta, Cross zaczyna prowadzić śledztwo w tej sprawie. Wszystkie poszlaki wskazują, że sprawcą zbrodni jest Picasso, seryjny morderca, który zabija dla przyjemności. Wkrótce agentowi i jego żonie zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Czy Crossowi uda się złapać Picassa?  / Fot. plakat

"Hotel Transylwania" - pomimo że może kojarzyć się groźnie - to propozycja dla najmłodszych. Jest to animowany film familijny, który opowiada historię hotelu zamieszkiwanego przez potwory, m.in. hrabiego Draculę z rodziną czy Frankenstiena. Do tej pory w hotelu nigdy nie pojawił się żaden zwyczajny człowiek. Pewnego dnia zjawia się jednak nieproszony gość, a co więcej, zakochuje się on w córce Drakuli.

Opisane powyżej filmy to propozycje, które zobaczymy w tzw. "sieciówkach". Jednak swoje premiery mają dzisiaj również filmy należące do tych bardziej niszowych, które będzie można zobaczyć w kinach studyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetne propozycje, a może ktoś ma chęć wybrać się do nowego kina Iluzjon, po remoncie - wielkie otwarcie już dzisiaj o godz. 18.30 zapraszam tu, można dowiedzieć się więcej link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.