Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5213 miejsce

Piąty górski obóz SZANSY z Ostrowca Świętokrzyskiego

W dniach 14 - 24 maja 2017 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" zorganizowało kolejny obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. Po raz kolejny ich bazą był pensjonat "Maria" w Zakopanem.

'Rodzinna' fotografia ostrowieckiej SZANSY w Zakopanem. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimDzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki w obecnym obozie sportowym Zakopane 2017 wzięło udział 30 niepełnosprawnych zawodników, w tym 6 osób niepełnosprawnych "50+" oraz kadra programowa i wolontariusze.
- Była to kolejna, jubileuszowa, bo piąta już taka impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie – mówi Robert Rogala, członek Zarządu Stowarzyszenia "SZANSA". - Po poprzednich obozach sportowych wiedzieliśmy dokładnie co i kiedy chcemy zorganizować i jakie dyscypliny trenować. Jednak jak zwykle największym wyzwaniem było dopasowanie zajęć, tak, aby uczestnicy obozu w wieku od 23 do 70 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności.

- Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu "SZANSY", to nie tylko treningi na siłowni, w bocce, na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, ale również codzienna obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Organizatorzy zadbali o odnowę biologiczną i wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z jacuzzi znajdującego się w Ośrodku, w którym byli zakwaterowani – zdradza szczegóły pobytu w Zakopanem Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia "SZANSA", kierownik obozu. - Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja, nauka tolerancji wobec siebie i innych. Uczestnicy brali udział w mszach świętych, wyprawach turystycznych po tatrzańskich szlakach. Wielkim sukcesem okazało się wyjście w Dolinę Białego, gdzie wszyscy wyruszyli na trasę pokazując, kolejny raz zresztą, że pokonywanie kolejnych barier to specjalność "SZANSY". Organizatorzy obozu zorganizowali dla wszystkich uczestników tego wyjazdu również grilla. Nie mogło zabraknąć ulubionej formy terapii jaką jest muzykoterapia czyli aerobik przy muzyce. Forma taka zawsze spotykała i cieszyła się w Stowarzyszeniu "SZANSA" popularnością, dlatego uważaliśmy, że warto ją kontynuować. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był całodniowy wyjazd na baseny termalne Chochołów, gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.Wielkim wyzwaniem dla uczestników obozu było zdobycie Doliny Białego. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" otrzymało dofinansowanie na obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych - Zakopane 2017 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki trenerzy "SZANSY" mieli większą możliwość do codziennych treningów w różnych dyscyplinach z większą ilością osób i w większej ilości dyscyplin. Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania, każdy uczestnik otrzymał okazjonalny dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. Dla niektórych był to pierwszy taki dyplom w życiu, a radość z jego otrzymania była nie do opisania.
- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom obozu, którzy pilnowali się harmonogramu, dzięki czemu można było zrealizować wszystkie założenia związane z organizacją tej imprezy – powiedział Remigiusz Woźniak, kierownik obozu. – Ale przede wszystkim dziękuję kadrze obozu, która stanęła na wysokości zadania i dzięki temu, że każdy pilnował przydzielonych zadań, można było przeprowadzić i dopasować zajęcia, zarówno do umiejętności uczestników oraz warunków atmosferycznych panujących w Tatrach w maju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przeczytalam z przyjemnością...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.