Facebook Google+ Twitter

„Piąty Żywioł”. Nowy album Turbo trafi do sklepów w listopadzie

Płyta trafi do sklepów w listopadzie. Właśnie zakończyły się próby i przymiarki przed nagraniem nowego materiału w studio i jak zapowiada zespół –będzie to prawdopodobnie ich najlepszy krążek!

 / Fot. Kara Rokita/Materiały prasowe
Muzycy Turbo śpieszą z wyjaśnieniem znaczenia tytułu: „W naszej koncepcji, oprócz czterech znanych nam żywiołów jest jeszcze piąty. Człowiek tak jak żywioły odmienia oblicze ziemi, ma w sobie siłę, którą można w pewien sposób zestawić z siłą żywiołów, czasami wykorzystuje tę siłę w dobry sposób, a czasami nie. Często kierują nami namiętności, które można porównać do żywiołów jak: pasja, miłość, żądze”.

„Piąty Żywioł” zostanie zarejestrowany w poznańskim studio Perlazza należącym do ex- gitarzysty Acid Drinkers - Przemysława „Perły” Wejmanna, nagrania rozpoczną się już 9 września. Wojciech Hoffmann o współpracy z Perlazza: „Znamy się od lat, Perła jest zawodowcem, wie czego oczekuje od nas, wie też co może nam dać, myślę więc, że będzie fajna atmosfera. Muzycy Turbo są zdyscyplinowani, dostosowujemy się do rygorów, które obowiązują, a Perła jest zapalony, ale też bardzo zaangażowany i to jest właśnie istotne”.

Ilekroć w mediach pojawiają się zapowiedzi nowego albumu, wszyscy zastanawiamy się jaki będzie i w którą stronę tym razem pójdzie zespół, wszelkie spekulacje przerywa Hoffmann: „Im człowiek starszy tym bardziej krytyczny, młodzi zachwycają się dwoma riffami, a ja przeszedłbym i nie zwróciłbym kompletnie na nie uwagi. Oczekujemy czegoś więcej od muzyki, a nowe kompozycje zadowalają nas w 95 – ciu procentach. Mamy już próbki z wokalami, co daje nam realny obraz tego materiału i już teraz mogę powiedzieć, że efekt końcowy będzie piorunujący”. Po takich słowach, tym bardziej niecierpliwe będzie nasze wyczekiwanie listopadowej premiery „Piatego Żywiołu”, zatem na koniec, dla podgrzania atmosfery - jeszcze dwa zdania od gitarzysty Turbo Wojciecha Hoffmanna: „Dobrze jest nagrać po 30 – stu latach od wydania debiutanckiego krążka po raz kolejny świetna płytę, a uwierz mi, że to nie jest łatwe, ale wydaje mi się, że właśnie tak będzie. Jest nieco prościej niż na „Strażniku Światła”, jest dużo melodii i to jest właśnie takie nasze, takie Turbowe”.

Przypomnijmy, że już 23 września ukażą się na rynku specjalne boxy Turbo, w których znajdziemy dwa albumy w cenie jednego! Oferowane tytuły to: "Dead End + Dorosłe Dzieci" oraz "Epidemie + Kawaleria Szatana".

TRUBO "Epidemie"
"Epidemie" to płyta pochodząca z 1990 roku, mocno odbiegająca od poprzednich dokonań Turbo, można ją wręcz uznać za progmetalową. Na albumie pojawił się nowy muzyk Robert Friedrich Litza znany później z zespołu Acid Drinkers. Całość została poddana starannej obróbce dźwiękowej oraz została rozszerzona o utwory pochodzące z anglojęzycznej wersji albumu.
Lista utworów:
01. Salvator Mundi
02. AIDS
03. Ocean łez
04. Pętla czasu
05. Szalony świat
06. Anty N. J.
07. Rozkosz i ból
08. Gniazdo smutku
09. 13.12.88

Bonus Tracks:

10. Salvator Mundi
11. Aids
12. Ocean Of Tears
13. Loop Of Time
14. Crazy World
15. Anty R.J. Eve
16. Pleasure And Pain
17. Den Of Sorrow
TURBO "Kawaleria Szatana"

"Kawaleria Szatana" to najpopularniejsza płyta Turbo, uważana za najważniejszą płytę heavy metalową w Polsce. Stała się milowym krokiem w rozwoju zespołu, który pokazał najwyższy poziom wykonawczy. Jeszcze dzisiaj po dwudziestu latach od chwili wydania, swoim brzmieniem i energią daje godny przykład do naśladowania dla wielu młodych zespołów z pod znaku "młota"! Nowoczesny, ultra profesjonalny Heavy Metalowy materiał z tej płyty przyniósł zespołowi absolutne przewodnictwo na krajowym "heavy metalowym" rynku. Płyta w całości zremasterowana, polecamy!
Lista utworów:

1. Żołnierz fortuny
2. Dłoń potwora
3. Sztuczne oddychanie
4. Kometa Halley'a
5. Kawaleria szatana cz. I
6. Wybacz wszystkim wrogom
7. Kawaleria szatana cz. II
8. Ostatni grzeszników płacz
9. Bramy galaktyk - instrumentalny


TURBO "Dead End"
"Dead End" to pierwsza płyta Turbo po zmianie składu na czteroosobowy. Płyta została wydana przez angielską wytwórnie i wywołała spore zainteresowanie na zachodzie - w prasie ukazywały się jej entuzjastyczne recenzje. Płyta została zremasterowana oraz wzbogacona o bonusowy materiał, polecamy!

Lista utworów:
1. Introduction
2. Everyone
3. Barbaric justice
4. Blind Halley
5. Annihilate
6. Enola gay
7. Evolution
8. The raven
9. Dead end
10. Mortuary
11. Prophetic Sound

Bonus material:
12. Red Intel Show (Soundtrack)

TURBO "Dorosłe Dzieci"

W 1982 roku skrystalizował się pierwszy i jak się po latach okazało "legendarny" skład zespołu Turbo. Do Hoffmanna i Anioły dołączyli wówczas młodzi poznańscy muzycy: Grzegorz Kupczyk (voc.), Andrzej Łysów (git.) i Piotr Przybylski (bas). W tym składzie nagrano słynne "Dorosłe dzieci", które stały się tytułowym utworem debiutanckiej płyty Turbo, a utwór "Dorosłe dzieci" stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów 82 roku, ale i całej polskiej muzyki rockowej. W 1983 roku wyszła debiutancka płyta długogrająca "Dorosłe Dzieci" stając się ogromną sensacją. Niezwykłe nowatorstwo aranżacyjno-kompozytorskie i wielka bezkompromisowa energia wyniosły Turbo na szczyt sławy. Inne wielkie przeboje, które kojarzy nie tylko pokolenie lat 80 to klasyki polskiego metalu takie jak "Ach, nie bądź taki śmiały", "Pozorne życie", "Coraz mniej" czy "Szalony Ikar". Płyta zremasterowana - polecamy!


Lista utworów:
1. Szalony Ikar
2. Przegadane dni
3. W sobie
4. Ktoś zamienił
5. Pozorne życie
6. Toczy się po linie
7. Nie znaczysz nic
8. Mówili kiedyś
9. Dorosłe dzieci
Bonus tracks:
10. Coraz mniej
11. Pierwsza forsa w tym miejscu
12. Ach nie bądź taki śmiały
13. Jak ogień
14. Fabryka kleksów (live)
15. Szalony Ikar (videoclip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.