Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18231 miejsce

Pić też trzeba umieć

„Pić też trzeba umieć” – takie porzekadło słyszał nie raz każdy z nas. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ skutki nadmiernego spożycia alkoholu mogą być przykre nie tylko dla nas, ale także dla naszego otoczenia.

Żeby nie wspominać ze wstydem ostatniej imprezy, warto jest wziąć sobie do serca kilka porad. Dzięki nim imprezę spędzimy w dobrym nastroju i z pewnością zostawimy po sobie dobre wrażenie. Przykre skutki nadmiernego upojenia alkoholowego to nie tylko kac. O ile z bólem głowy i nudnościami możemy sobie poradzić za pomocą http://www.wprost.pl/ar/469795/Zasady-picia-na-imprezie-firmowej/, o tyle ze złym wrażeniem jakie po nas pozostanie już tak łatwo nie wygramy.
Kultura picia
Przede wszystkim pijąc alkohol musimy mieć na uwadze nie tylko swoje dobre samopoczucie, ale także otaczających nas ludzi. Jeśli poddamy się za bardzo szampańskiemu nastrojowi i bez umiaru będziemy wychylać kolejne szklanki z trunkami, efekt może być opłakany. Warto jest postawić sobie pewną granicę, której pod żadnym pozorem nie będziemy przekraczać. Jeśli znamy swój organizm na tyle żeby wiedzieć, że butelka wina może być dla nas maksymalną dawką alkoholu, powinniśmy się tego trzymać.
Kolejnym ważnym elementem, który pomoże nam utrzymać się w pionie jest umiejętność powiedzenia nie, wszystkim tym, którzy będą nas namawiali na kolejnego drinka czy shota wódki. Dobrym rozwiązaniem jest także trzymanie się jednego rodzaju alkoholu przez cały wieczór. Połączenie różnych trunków, może przynieść opłakane skutki następnego dnia.
Przekąski i zakąski
Pijąc alkohol nie należy także zapominać o jedzeniu. Jeśli pomiędzy kolejnymi kolejkami i toastami przegryziemy coś, nasze organizmy z pewnością lepiej uporają się z wypitym alkoholem. Dobrze jest także pamiętać o napojach bezalkoholowych – nawet zwykła woda z cytryną może mieć dla nas zbawienny wpływ.
Pamiętając o wymienionych wyżej wskazówkach, możemy dobrze bawić się na imprezie i jednocześnie oszczędzić sobie przykrych konsekwencji niewłaściwego zachowania pod wpływem alkoholu. Może to być zwłaszcza przydatne, gdy uczestniczymy w zabawie ze współpracownikami.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: alkohol kac drink


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.