Facebook Google+ Twitter

Picie alkoholu nigdy nie jest bezpieczne

W środę w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutno odbyła się konferencja na temat alkoholizmu pt. „Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”. Celem kampanii było ograniczenie szkód związanych z piciem alkoholu.

Prowadząca konferencję, Blanka Prejs z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. / Fot. Piotr Panfil Konferencję poprowadziła Blanka Prejs z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Jedno jest pewne, picie nigdy nie jest bezpiecznie oraz co ważniejsze, ilość punktów sprzedaży podwyższa współczynnik przestępczości. Im większe spożycie alkoholu, tym większa ilość hospitalizacji z powodów związanych z alkoholem, zaburzeń psychicznych oraz większa liczba zgonów z powodu marskości wątroby i zatruć napojami alkoholowymi.

Osoby goszczące na konferencji dowiedziały się także, że alkohol etylowy jest substancją psychoaktywną. Przerażającym jest fakt, iż sprzedaż piwa, wódki, wina wśród młodzieży wciąż wzrasta. Coraz więcej jest również punktów sprzedaży, gdzie można kupić te niebezpieczne dla zdrowia napoje.

Na konferencji gościli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.  / Fot. Piotr PanfilOkoło 16 procent ludzi to abstynenci, 68 procent to pijący okazjonalnie, zaś 3 procent stanowią uzależnieni. Jak informuje Blanka Prejs, przez picie piwa, wódki, czy też wina narastają straty w organizmie. Picie alkoholu jest główną przyczyną problemów w pracy, a także problemów rodzinnych. Trzeba wiedzieć, kiedy jest się uzależnionym, a kiedy nie. - Człowiek nie rodzi się alkoholikiem - mówi Prejs. - On dochodzi powoli do tego stanu choroby; ważne, że z tej drogi można zejść - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.