Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

925 miejsce

Pięć aplikacji mobilnych, które pomogą nam na wakacjach za granicą

Wyjazd zagraniczny może być stresujący. Smartfon w kieszeni może nam pomóc w awaryjnych sytuacjach. Oto pięć aplikacji mobilnych, które przydadzą się na wakacjach.

 / Fot. CC0 Public DomainMapy

Mapy znajdziemy na smartfonach z wszystkimi wiodącymi systemami mobilnymi. Na Androidzie skorzystamy najczęściej z Map Google. W iPhonie producent zainstalował własne rozwiązanie,ale nic nie stoi na przeszkodzie, by pobrać aplikację, która bardziej będzie nam odpowiadała. Warto skorzystać też z tzw. map offline. Zapiszemy je w smartfonie, dlatego przy korzystaniu z nich nie zapłacimy za transmisję danych. Taką funkcję oferują m.in. wspomniane Mapy Google. Aplikacje tego typu pomogą nam dotrzeć do celu, często znajdziemy też listę ciekawych miejsc do odwiedzenia, a także propozycje hoteli czy restauracji.

Translator

Wyjazd na wycieczkę zagraniczną może być stresujący dla osób, które nie znają języka. W czasach technologii mobilnych sprawa jest prosta. Życie ułatwi nam translator. Dzisiejsze aplikacje pozawalają nie tylko wpisywać i tłumaczyć konkretne frazy, ale robić zdjęcia napisom na opakowaniach czy szyldach czy nagrywać naszego rozmówcę i tłumaczyć jego wypowiedzi. Najpopularniejsze rozwiązanie znów dostarcza Google. Aplikacja na iPhone'y i Androida jest bezpłatna. Jeżeli nie chcemy korzystać z usług kalifornijskiego giganta możemy poszukać alternatywy w Google Play lub iTunes Store.

iPolak

iPolak to kolejny program, który przyda się poza granicami kraju. To aplikacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w której znajdziemy najważniejsze informacje dla podróżnych. Oprócz opisów krajów świata iPolak pozwoli wyszukać dane teleadresowe polskich placówek dyplomatycznych wraz z wyznaczaniem trasy. W aplikacji pojawiają się ostrzeżenia MSZ, informacje dotyczące wiz itp. Specjalny przycisk S.O.S. pozwoli nawiązać kontakt z ambasadą czy konsulatem.

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc to aplikacja stworzona przez Orange Polska. Mogą z niej korzystać również osoby, które nie są klientami operatora. Program wyróżnia się funkcją "widzę osobę nieprzytomną". Po wciśnięciu "przycisku" musimy doprecyzować czy chodzi o niemowlę, dziecko czy osobę dorosłą. Następnie dostaniemy zestaw wskazówek postępowania uporządkowanych logicznie oraz zrozumiałą instrukcję reanimacji. Oprócz tego twórcy programu stworzyli kalendarz leków, który przypomni nam o ich przyjmowaniu. W wolnym czasie możemy rozwiązać też testy wiedzy o pierwszej pomocy, które pomogą usystematyzować wiedzę. Aplikacja daje natychmiastowy dostęp do latarki. Ma również przycisk "112", który połączy nas z tym numerem alarmowym. Program dostępny jest na iOS i Androidzie.

WiFi Finder

Korzystanie z transmisji danych w obcym kraju może być bardzo kosztowne. Z pomocą przyjdą nam publiczne sieci WiFi, które oferują darmowy dostęp do internetu. Warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w program WiFi Finder, który pozwoli zlokalizować dostępne sieci bezprzewodowe w miejscu przeznaczenia. Najczęściej taka aplikacja nie tylko wyszuka darmowe sieci, ale wskaże, która z nich ma najsilniejszy sygnał w danym rejonie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.