Facebook Google+ Twitter

Pięć faktów o sposobach na czysty dom

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-22 14:07

Może sprzątanie nie należy do największych przyjemności domowników, to świeżość i czystość miejsc, w których przebywamy – na pewno tak.

Dziś zdradzamy, co zrobić, by szybko, skutecznie i co niemniej ważne – tanim kosztem, wyczyścić każdy zakamarek naszego domu.

1. Samodzielnie czy przy pomocy specjalistów?

Co się bardziej opłaca? Zakup detergentów do czyszczenia czy wynajem specjalistycznej firmy, która używając własnych produktów i własnych sił wypucuje nasze cztery kąty? To zależy…

Wynajem profesjonalnej ekipy czyszczącej to koszt ok. 600 zł, sprzątaczka skasuje nas na ok. 300 zł. W porządkach mogą pomóc także studenci, którym za wykonane prace trzeba będzie zapłacić ok. 200 zł. Plusem tych rozwiązań jest fakt, że nie ma konieczności zakupu własnych produktów. Minusem – oczywiście cena. Poza tym nie każdy lubi, gdy po domu kręcą się obcy ludzie.

Z drugiej strony zakupione przez nas detergenty starczą oczywiście na więcej niż jedno sprzątanie. Zakładając, że przeciętny Kowalski przeprowadza porządki w domu średnio raz na tydzień – własnoręczne sprzątanie będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem.

Koszt profesjonalnego sprayu do mebli to cena od ok. 7 do ok. 9 zł, płynu uniwersalnego – ok. 5-6 zł, a płynu specjalistycznego – ok. 9-11 zł. Nawet, gdy wybierzemy kilka produktów – tj. do czyszczenia mebli, szkła i stali czy paneli i drewna, to za całość zapłacimy nie więcej niż pięćdziesiąt parę złotych. A co najważniejsze – raz zakupione produkty starczą na pewno na dłużej niż efekt czystości po sprzątaniu profesjonalnej ekipy.

Zatem jeżeli nie myślimy o zatrudnieniu sprzątaczki na stałe, lepiej uzbroić się w odpowiednią liczbę odpowiednich detergentów, którymi szybko i skutecznie zwalczymy nawet największy brud.

2. Spray czy płyn?

Dostępne na rynku detergenty do czyszczenia dzielą się na dwie podstawowe grupy, w zależności od ich przeznaczenia. Konsumenci mogą zdecydować się na spraye lub wybrać płyny - uniwersalne lub specjalistyczne. Czym się różnią i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając spraye do mebli, warto zwrócić uwagę na nowoczesne receptury zawarte w produktach. Na przykład "Protect System+„ oraz „AntiDust System+” to formuły, które chronią meble przed ponownym osadzaniem się kurzu i wnikaniem brudu, pozostawiając powierzchnie czystsze na dłużej.

Dodatkowo, spray do czyszczenia mebli, w którego składzie znajdziemy wosk pszczeli, będzie skuteczniej radził sobie z zabezpieczeniem czyszczonych powierzchni przed zabrudzeniami, plamami z wody, zaciekami, a nawet zarysowaniami. Z kolei za ochronę przed ponownym osadzaniem się kurzu będą odpowiadać zawarte w produkcie związki amoniowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.