Facebook Google+ Twitter

Pięć kliknięć wystarczy by nakarmić głodne dziecko

Nie musisz już wychodzić z domu, żeby nakarmić głodne dziecko, zapewnić mu dach nad głową czy wspomóc budowę sztucznego serca. I nie musisz nic płacić, po prostu kliknij.

 / Fot. Adam Urbanek/PAPNie musisz już wychodzić z domu, żeby nakarmić głodne dziecko, zapewnić mu dach nad głową czy wspomóc budowę sztucznego serca. I nie musisz nic płacić, po prostu kliknij.

Ty klikasz, a reklamodawcy płacą. Dzięki reklamie i nowym możliwościom jej zastosowania każdy może wesprzeć akcje społeczne organizowane na rzecz osób potrzebujących. Na stronie www.humanitarni.pl zostały zamieszone adresy odpowiednich stron internetowych.

Wystarczy „pięć kliknięć”, aby nakarmić głodne dziecko, podzielić się okruszkiem chleba, spełnić marzenie nieuleczalnie chorych dzieci, wspomóc budowę sztucznego serca, a nawet zbudować dom. I nic to nas nie kosztuje. Codziennie przeglądamy tysiące stron internetowych i nie zdajemy sobie sprawy, że wchodząc na każdą z nich dajemy zarabiać innym. - To nie takie trudne, mam włączone przypomnienie w komputerze i codziennie wyskakuje mi hasło "pomóż innym". Wchodzę w link, klikam i zmienia się moje samopoczucie - opowiada Marcin z Hrubieszowa. - Kiedyś opiekowałam się ludźmi charytatywnie w hospicjum, teraz mam swoją rodzinę, dzieci i brakuje mi czasu. Pieniędzy też nie mogę przekazać, a kilka ruchów myszką w komputerze nic mnie nie kosztuje. A satysfakcja jest wielka - komentuje Ania z Zamościa.

Niektórzy są sceptyczni, ale nie wydając pieniędzy wiedzą, że nic nie tracą. Posiłki dla dzieci opłacają reklamujący się na tej stronie, którzy płacą za to, że po kliknięciu oglądamy logo ich firmy. Z raportu Polskiej Akcji Humanitarnej wynika, że dzięki programowi „Pajacyk” i „klikaniu” społeczeństwa w 2002 roku zakupiono 123045 obiadów dla dzieci. Popularność Internetu rośnie i wraz z tym rośnie aktywność społeczna obywateli. A dlaczego my mielibyśmy nie dołączyć do tej akcji?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Świetna akcja (nie ruszając się sprzed kompa, można zrobić coś naprawdę dobrego), trzeba ją jak najszerzej promować.
I dobry, bardzo konkretny artykuł. + 5 i pozdrowienia dla Autorki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.09.2009 10:21

Ja polecam stronkę www.freerice.com

Jest to strona anglojęzyczna, która oferuje sporo dość prostych teścików ze słownictwa obcojęzycznego, których celem jest powtarzanie oraz utrwalanie słownictwa . Z każdą prawidłową odpowiedzią zdobywamy dla potrzebujących trochę ryżu. Przyjemnie z pożytecznym :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ile kliknięć trzeba dla żołnierza w Afganistanie i jego wyposażenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.