Facebook Google+ Twitter

Pięć książek na wakacje. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych tytułów

Wakacje to świetna okazja, by nadrobić książkowe zaległości. Proponujemy Wam pięć książek, które warto przeczytać w wolnym czasie.

 / Fot. materiały prasowe"Inna dusza". Łukasz Orbitowski

"Inna dusza" to pełna niepokoju powieść Łukasza Orbitowskiego o morderstwach, do których doszło w latach 90. w Bydgoszczy. Główny bohater to pozbawiony skrupułów młody mężczyzna czerpiący przyjemność z zadawania bólu. Pisarz odmalował atmosferę Polski z okresu transformacji. Jego obraz jest mroczny i przygnębiający. Książkę wydało w ubiegłym roku wydawnictwo Od deski do deski w ramach "Serii na f/aktach".

 / Fot. materiały prasowe"Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość". Katarzyna Surmiak-Domańska

"Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość" Katarzyny Surmiak-Domańskiej to nietuzinkowy reportaż o współczesnym Ku Klux Klanie. Autorka dotarła do członków organizacji, rozmawiała o ich motywacjach. Pokazuje, że duch rasistowskiego ruchu nadal jest silny w południowych stanach USA. Czytelnicy poznają też rys historyczny KKK. Dowiedzą się jak ewoluowała organizacja. Surmiak-Domańska wzięła udział w zjeździe Partii Rycerzy KKK w Arkansas. Książka otrzymała nominację do nagrody Nike.

 / Fot. materiały prasowe"Portret wisielca". Marcin Wroński

Marcin Wroński powrócił w maju tego roku z ósmym kryminałem poświęconym komisarzowi Zygmuntowi Maciejewskiemu. Podobnie, jak w poprzednich książkach akcja rozgrywa się w Lublinie. Tym razem Zyga musi rozwiązać tajemnicę dwóch samobójstw. Pierwszą z ofiar jest uczeń żydowskiej jesziwy, drugą student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obu uczelniom zależy na zatuszowaniu sprawy. Powieść pokazuje międzywojenny Lublin i II RP. Wroński nie skupia się tylko na naszkicowaniu obrazu miasta. Sięga głębiej i rysuje stosunki społeczne, szczególnie te panujące między Polakami i Żydami. Wartka akcja, wspaniały klimat to tylko niektóre zalety tego kryminału retro.

 / Fot. materiały prasowe"Kroniki Atopii". Matthew Mather

"Kroniki Atopii" Matthew Mathera to nieco starsza pozycja. Pozostała nie tylko nadal aktualna, ale świetnie pokazuje zagrożenia z którymi będzie musiała zmierzyć się ludzkość. Tytułowa Atopia to wyspa-raj na Pacyfiku. Dzięki technologii nazwanej PSIS mieszkańcy żyją w rzeczywistości, która łączy internet i wirtualną rzeczywistość. Paradoksalnie ta ostatnia jest bardziej realna niż wirtualna i dostarcza niepowtarzalnych doznań użytkownikom. Na Atopii każdy ma prokurę. To cyfrowy sobowtór, który zastępuje swojego właściciela w codziennych czynnościach. "Kroniki Atopii" pokazują niedaleką przyszłość, w której technologia odgrywa pierwszoplanową rolę. Oprócz korzyści są też niebezpieczeństwa.

 / Fot. materiały prasowe"Harda". Elżbieta Cherezińska

"Harda" to najnowsza powieść Elżbiety Cherezińskiej. Tym razem mistrzyni prozy historycznej zabiera czytelnika do czasów piastowskich. Tytułowa bohaterka to Świętosława, córka Mieszka I i siostra Bolesława Chrobrego. Jej losy są fascynujące, bo wplatają się w historię kilku krajów. Świętosława była królową Szwecji, Danii i Norwegii. Jeżeli rzeczywiście żyła, bo historycy do dziś spierają się czy nie jest tylko wytworem legend.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.