Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pięć książek na wakacje. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych tytułów

Redakcja Wiadomości24.pl
Redakcja Wiadomości24.pl
Wakacje to świetna okazja, by nadrobić książkowe zaległości. Proponujemy Wam pięć książek, które warto przeczytać w wolnym czasie.

"Inna dusza". Łukasz Orbitowski

"Inna dusza" to pełna niepokoju powieść Łukasza Orbitowskiego o morderstwach, do których doszło w latach 90. w Bydgoszczy. Główny bohater to pozbawiony skrupułów młody mężczyzna czerpiący przyjemność z zadawania bólu. Pisarz odmalował atmosferę Polski z okresu transformacji. Jego obraz jest mroczny i przygnębiający. Książkę wydało w ubiegłym roku wydawnictwo Od deski do deski w ramach "Serii na f/aktach".

"Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość". Katarzyna Surmiak-Domańska

"Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość" Katarzyny Surmiak-Domańskiej to nietuzinkowy reportaż o współczesnym Ku Klux Klanie. Autorka dotarła do członków organizacji, rozmawiała o ich motywacjach. Pokazuje, że duch rasistowskiego ruchu nadal jest silny w południowych stanach USA. Czytelnicy poznają też rys historyczny KKK. Dowiedzą się jak ewoluowała organizacja. Surmiak-Domańska wzięła udział w zjeździe Partii Rycerzy KKK w Arkansas. Książka otrzymała nominację do nagrody Nike.

"Portret wisielca". Marcin Wroński

Marcin Wroński powrócił w maju tego roku z ósmym kryminałem poświęconym komisarzowi Zygmuntowi Maciejewskiemu. Podobnie, jak w poprzednich książkach akcja rozgrywa się w Lublinie. Tym razem Zyga musi rozwiązać tajemnicę dwóch samobójstw. Pierwszą z ofiar jest uczeń żydowskiej jesziwy, drugą student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obu uczelniom zależy na zatuszowaniu sprawy. Powieść pokazuje międzywojenny Lublin i II RP. Wroński nie skupia się tylko na naszkicowaniu obrazu miasta. Sięga głębiej i rysuje stosunki społeczne, szczególnie te panujące między Polakami i Żydami. Wartka akcja, wspaniały klimat to tylko niektóre zalety tego kryminału retro.

"Kroniki Atopii". Matthew Mather

"Kroniki Atopii" Matthew Mathera to nieco starsza pozycja. Pozostała nie tylko nadal aktualna, ale świetnie pokazuje zagrożenia z którymi będzie musiała zmierzyć się ludzkość. Tytułowa Atopia to wyspa-raj na Pacyfiku. Dzięki technologii nazwanej PSIS mieszkańcy żyją w rzeczywistości, która łączy internet i wirtualną rzeczywistość. Paradoksalnie ta ostatnia jest bardziej realna niż wirtualna i dostarcza niepowtarzalnych doznań użytkownikom. Na Atopii każdy ma prokurę. To cyfrowy sobowtór, który zastępuje swojego właściciela w codziennych czynnościach. "Kroniki Atopii" pokazują niedaleką przyszłość, w której technologia odgrywa pierwszoplanową rolę. Oprócz korzyści są też niebezpieczeństwa.

"Harda". Elżbieta Cherezińska

"Harda" to najnowsza powieść Elżbiety Cherezińskiej. Tym razem mistrzyni prozy historycznej zabiera czytelnika do czasów piastowskich. Tytułowa bohaterka to Świętosława, córka Mieszka I i siostra Bolesława Chrobrego. Jej losy są fascynujące, bo wplatają się w historię kilku krajów. Świętosława była królową Szwecji, Danii i Norwegii. Jeżeli rzeczywiście żyła, bo historycy do dziś spierają się czy nie jest tylko wytworem legend.

od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto